Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вход

Забравих си паролата!

Latest topics

» Renesmee's diary... or Lilith's
Спалнята на Хадес и Персефона EmptyНед Май 09, 2021 10:27 am by Renesmee

» Chriatopher's house
Спалнята на Хадес и Персефона EmptyЧет Май 06, 2021 8:19 pm by Christopher*

» blq
Спалнята на Хадес и Персефона EmptyВто Фев 06, 2018 4:33 pm by Amara*

» Flood bitchez
Спалнята на Хадес и Персефона EmptyПет Яну 26, 2018 8:11 pm by Amara*

» Beach Bar Bora Bora
Спалнята на Хадес и Персефона EmptyВто Мар 15, 2016 9:45 pm by Christopher*

» Phobos' bedroom
Спалнята на Хадес и Персефона EmptyЧет Мар 03, 2016 10:52 pm by Phobos

» Спалнята на Фобос и Бела
Спалнята на Хадес и Персефона EmptyЧет Мар 03, 2016 5:25 pm by Phobos

» Спалнята на Алас и Евелин
Спалнята на Хадес и Персефона EmptyСря Яну 20, 2016 10:28 pm by Christopher*

» Стаята на Кристофър и Ренесме
Спалнята на Хадес и Персефона EmptyПон Яну 18, 2016 3:48 am by Bellatrix

Часовник


5 posters

    Спалнята на Хадес и Персефона

    Anastasia
    Anastasia
    Admin
    Admin


    Брой мнения : 204
    Join date : 01.01.2013
    Age : 28
    Местожителство : Абисус

    Спалнята на Хадес и Персефона Empty Спалнята на Хадес и Персефона

    Писане by Anastasia Пон Мар 31, 2014 4:35 pm

    Спалнята на Хадес и Персефона 1185265_540397366016015_1327612168_n
    Christopher*
    Christopher*
    Heavently creatures
    Heavently creatures


    Брой мнения : 200
    Join date : 25.03.2014

    Спалнята на Хадес и Персефона Empty Re: Спалнята на Хадес и Персефона

    Писане by Christopher* Нед Авг 23, 2015 4:30 pm

    Кристофър вървеше по коридорите към спалнята на Хадес. Бога на подземното царство се самосъжаляваше там, сам, между четирите стени поглъщайки скоча на Ирландия. Крис зави зад един от ъглите и в дъното на правия коридор виждаше двамата стражи които пазеха покоите на баща му. Крис го беше виждал един път през тези няколко месеца които беше прекарал тук.
    Стражите започнаха да се приближават устремено към него също толкова гордо колкото той пристъпваше към тях.
    - Спри, Азазел. Господаря не желае гости. - Сините очи на вещера ги пронизаха и единственото което каза когато мина покрай тях беше:
    - Името ми е Кристофър, и трябва да говоря с баща си. - Стражите си повикаха подкрепление, сякаш Крис искаше да нападне Хадес и да го убие.
    - Вижте какво след като аз мога да се отзова, когато той ме вика, е честно да направи същото за мен. - Прозинесе кратко заклинание на латински и масивните врати на стаята се отвориха.
    - Хадес... Кажи на стражите си да ме пуснат, защото не желая да наранявам никого. Трябва да говоря с теб!
    Hades
    Hades


    Брой мнения : 35
    Join date : 30.03.2014

    Спалнята на Хадес и Персефона Empty Re: Спалнята на Хадес и Персефона

    Писане by Hades Нед Авг 23, 2015 9:49 pm

    Илюзиите не бяха хубаво нещо. Заблуждаваха човек, мамеха го да вярва, че нещо може да е по-добро, но не е..
    Никога не е по- добро. А понякога бе просто непоносимо ужасно. 
    Хадес имаше точна идея кой ден е. Знаеше дори колко дни са минали от смъртта й, колко часа.. ако си напрегне малко мозъчните клетки щеше да изчисли и колко минути или секунди.
    Време без Белатрикс - безкрайно дълго!
    Не беше в състояние да среща хора, не вярваше че изобщо някога би успял да срещне някого, особено Анастасия. Нейното живо копие, нейната близначка - другата му дъщеря. А да говори с единственият си син бе направо немислимо. Просто невъзможно. Мислеше, че да ги запази живи е добър вариант, но всеки път, когато ги погледнеше ги виждаше оцапани с кръвта на малкото му момиченце, както и безжизнените й очи. Толкова смела...Толкова прекрасна... и вече толкова недостижима. Нямаше я в подземното царство, нямаше я никъде, което го побъркваше още повече. Не можеше да открие душата й, а беше проклет цар на подземния свят, на задгробния живот. Какъв ти цар, той беше само един смешник. Долен пияница, който не заслужаваше живота си. 
    Когато обаче Кристофър влетя в покоите ми със всичките стражи на двореца след себе си аз просто вдигнах ръка, за да ги спра.
    - Моля напуснете, ще ми направи услуга, ако реши да ме убива. - те роптаеха, но все пак ме послушаха и аз вдигнах погледа си от бутилката към него. Изправих се от трона си, обърнат към прозореца и го погледнах, вървейки бавно към него.
    - С какво мога да съм ти полезен.. Кристофър? Защо си тук? - попитах меланхолично, отпускайки ръце в страни от тялото си и глава назад.
    Christopher*
    Christopher*
    Heavently creatures
    Heavently creatures


    Брой мнения : 200
    Join date : 25.03.2014

    Спалнята на Хадес и Персефона Empty Re: Спалнята на Хадес и Персефона

    Писане by Christopher* Нед Авг 23, 2015 10:37 pm

    Да го убива... Това ли беше истинското лице на Хадес. Това ли беше лицето на един върховен бог, на този, който владее всичко което се намира под земята.
    - Не знам Хадес. Като за начало с присъствието си. - Отговори раздразнено сина му. - Ако си нямал намерение да ни поглеждаш, би ли ме просветлил защо си ни оставил живи?
    Приближи се максимално до него и издърпа бутилката от ръцете му и я надигна към устните си. До сега не бе опитвал алкохол, но искаше да види каква е на вкус напитката която Хадес приемаше като живителна течност. От глътката която преглътна се задави. Беше прекалено парещо и честно казано не бе сигурен, че искаше да пие такова нещо отново.
    - Трябва ми кръвта ти... - Това не прозвуча така както му се искаше, затова реши да се доизкаже. - Не всичката. Няколко капки... А и още нещо.
    Замълча за миг и изчака баща му да го погледне в очите. Сериозността му си личеше не само в тона му, но и по всяка черта на лицето му.
    - Не мога да ида на Олимп... Затова ще трябва ти да ми донесеш тялото на Бела...
    Hades
    Hades


    Брой мнения : 35
    Join date : 30.03.2014

    Спалнята на Хадес и Персефона Empty Re: Спалнята на Хадес и Персефона

    Писане by Hades Пон Авг 24, 2015 5:43 am

    Гневът на синът му бе напълно разбираем, но Хадес не виждаше смисъл да се впряга в това. Той беше в траур, нямаше намерение да се прави на мил и грижовен родител поне за известно време. Затова и просто повдигна вежда, а после и раменете си. Непокизмът му можеше да убие всеки..
    - Нали не очакваш да ви дондуркам и да ви чета приказки за лека нощ, момче? - попита той почти насмешливо и отпи от бутилката си, преди синът му да се опита да я изтръгне от него. Внезапно информацията, която му поднесе младия мъж накара алкохола да му приседне. Закашля се и се отдръпна леко, опитвайки се да асимилира думите му. Кръв? Тялото й? 
    - Какво си намислил, по дяволите? Не мислиш, че мога просто да отида и да я взема, нали? При това за какво ти е? Ти си вещер едва от няколко месеца. Ти..ти.. - паниката го беше завладяла, гърдите му горяха, а главата му бучеше от тази информация. Не искаше да приема и най - малкото зрънце надежда, защото тогава щеше да боли още повече, но ако има дори най - малък шанс да върнат дъщеря му, проклет да бъде ако не даде всичките седем литра кръв, които циркулираха из тялото му.
    Christopher*
    Christopher*
    Heavently creatures
    Heavently creatures


    Брой мнения : 200
    Join date : 25.03.2014

    Спалнята на Хадес и Персефона Empty Re: Спалнята на Хадес и Персефона

    Писане by Christopher* Пон Авг 24, 2015 9:06 am

    Не ставаше въпрос за дондуркането и приказките, поне някакво внимание беше достатъчно... Като едно "добро утро" по дяволите. Нямаше значение, не му се обясняваше това. Не знаеше какъв баща е бил за другите си деца, но Крис беше на мнение, че изобщо не го биваше, поне от неговите наблюдения.
    - Виж, както казах единственото нещо заради което те моля е защото аз не мога да го направя. Ако можех да се кача на Олимп щях да я доведа сам когато му дойде времето. Първо ми трябва кръвта ти за да я открия. Не, че и с моята не става, но твоята е по концентрирана. Ти си и баща, а аз само полу-брат.
    Кристофър заобиколи баща си и се спря до прозореца, нямаше нужда да му казва за рисковете на магията. Щеше да върне тази чиито живот бе отнел, щеше да върне поне малка радост в очите на другата си сестра, в очите на жената, която Хадес толкова обичаше и го беше изоставила само защото Азазел се беше появил и беше съсипал всичко.
    - За съжаление няма как да върна другите богове. Заклинанието е за теб, за твоята кръв, за това трябва да се получи. Ще я върна, достатъчно силен съм за да го направя.
    Магията му беше могъща, но не можеше да я използва цялата. Ако я концентрираше в пълната си сила тялото му нямаше да издържи. Преглътна шумно и се извъртя за да погледне Бога на подземното царство в очите.
    - Ще ми помогнеш ли?
    Hades
    Hades


    Брой мнения : 35
    Join date : 30.03.2014

    Спалнята на Хадес и Персефона Empty Re: Спалнята на Хадес и Персефона

    Писане by Hades Пон Авг 24, 2015 10:16 am

    Богът на подземното царство се побъркваше. Нима наистина чуваше това? Неговата Бела.. неговата първородна дъщеря...Истина ли бе всичко това?  Той обърна глава и отиде бързо до Кристофър, слагайки двете си ръце на раменете му и го погледна сериозно, макар в очите му вече да се четеше лудост. 
    - Наистина ли можеш да направиш това.. Да върнеш.. моята Бела? - дори не дочака отговора му. Не искаше да се обнадеждава, но по дяволите, нямаше да стои безучастно и да не прави нищо, ако има дори най- малък шанс да си върне рожбата. 
    Побърза да стигне до бара, където намери един бокал, както и нож. Сряза дланта си и я стисна в юмрук, за да тече по- силно и повече, преди раната да се затвори. Напълни бокала и го подаде на Крис.
    - Ще направя невъзможното.. Ще ти дам каквото поискаш, само ми я върни.. -  каза той с отчаян поглед и остави уискито настрани. Спираше да пие, умът му трябваше да е чист, за да разсъждава трезво.
    Christopher*
    Christopher*
    Heavently creatures
    Heavently creatures


    Брой мнения : 200
    Join date : 25.03.2014

    Спалнята на Хадес и Персефона Empty Re: Спалнята на Хадес и Персефона

    Писане by Christopher* Пон Авг 24, 2015 10:45 am

    Предполагаше се, че така вече се държи един баща. Кристофър се усмихна тъжно и пое бокала от ръцете на Хадес.
    - Няма какво друго да направиш Алас се погрижи за всичко, ти беше прекалено зает тук... - Знаеше проследяващото заклинание, беше малко по различно от това за живи хора. Освен кръвта на баща й, Крис беше взел и нещо от стаята й. Трябваше му нещо което да показва същността й, затова и беше взел един от ножовете й. Беше го скрил отзад, защото нямаше да го гледат с добро око да се разхожда по коридорите с нож.
    - Предполагам, ще искаш да го направя пред теб... - Не беше въпрос беше убеден, че Хадес няма да му повярва толкова лесно. Заключи вратата със силата на мисълта си и седна на мекия диван. Определено около него трябваше да е меко, като знаеше че ще изпада в транс не му се падаше от високо. Потопи ножа на сестра си в бокала с кръвта и затвори очите си за момент.
    - Invenit eam quae habet subiectum et animam sanguinis... - Произнесе тихо стискайки очите си, за да може да концентрира достатъчно магия. Повтори го, а след това го каза за трети път преди да отвори очите си. Кръвта в бокала беше станала черна, а Кристофър смръщи веждите си. Извади ножа, изпъна ръката си и го прокара по дължината от китката почти до лакътя. Червената кръв която потече от там започна да се стича по ръката му, а той вдигна бокала и изля малко от него в раната си. Черната течност започна да се движи под кожата му и той стисна зъби. Това щеше да е гадно.
    - Само запази спокойствие... Ще се върна, когато я намеря... - Сега беше време да излее остатъка от черната гадост в гърлото си, колкото и да му се искаше да я изповръща обратно. Трябваше да изпадне в транса.
    Bellatrix
    Bellatrix
    Hellish creatures
    Hellish creatures


    Брой мнения : 115
    Join date : 12.02.2013

    Спалнята на Хадес и Персефона Empty Re: Спалнята на Хадес и Персефона

    Писане by Bellatrix Пон Авг 24, 2015 11:23 am

    Вечността бе твърде тясно понятие, за да обясня колко дълго време траеха страданията ми тук. Да, борех се. Да, бях привикнала към този начин на живот, но скоро нямаше да бъда толкова силна. Следващото чудовище, което ми пратят щеше да бъде още по- огромно, още по- кръвожадно, а моите сили бяха на свършване. Не бях яла от дни. Последно пих вода вчера от приспособената манерка, която си бях направила, но извор не бях виждала от доста време. Не трябваше да се отказвам, знаех това. Вероятно имаше смисъл Гея да ме подлага на това, но не го разбирах до ден днешен. И все пак оцелявах..
    Нямах сили да се влача вече. С този ранен крак до никъде не стигах, а тези скалисти хълмове не бяха за приятна разходка в неделен ден. Изцеждаха всяка капка живот от мен и когато полу-здравият ми крак стъпи накриво и една лиана ме препъна с удоволствие отпуснах тялото си да се търкаля надолу. Не ме интересуваше, по дяволите. Дори и чакалите да ме изядат жива. За щастие имах време до сутринта, но пък нищо не пречеше в този момент да се появи още някое чудовище и да сложи края ми. Гея ми обеща да не умирам ако не се предавам, но вече нямах сили..
    Нямах..
    Внезапно мракът бе разцепен от ярка светлина, която изгори очите ми. С изненада открих, че не се търкалям вече надолу. От няколко места чувствах влажната лепкава кръв да се стича, но нямах сили дори да закрия очите си от проклетото светещо нещо, какво остава да се погрижа за раните си. На бас, че имах доста счупени неща.
    Проклетата светлина не угасваше.
    - Мамка ти.. – изругах изпод дъха си и се разместих, но мърдането ми беше доста трудно. Погледнах отново към шибаната светлина. Трябваше да е поредното чудовище, няма как..
    Но силуета, който започна да се различава леко не беше на осмоглава хидра, нито на гигантски октопот. Беше човешка фигура, при което позната..
    Нима Гея обичаше да се гаври с мен чак толкова? Щеше да ми прати Азазел, за да ме убие? Дано поне този път го направи качествено.
    Christopher*
    Christopher*
    Heavently creatures
    Heavently creatures


    Брой мнения : 200
    Join date : 25.03.2014

    Спалнята на Хадес и Персефона Empty Re: Спалнята на Хадес и Персефона

    Писане by Christopher* Пон Авг 24, 2015 11:53 am

    Крис имаше чувството, че летеше. Всъщност можеше да се каже, че направо си летеше. Душата му пътуваше през времето и пространството търсейки тази на сестра му. Знаеше, че не е в Ада, не е и в рая... Не беше на нито едно познато място, където отиваха душите по принцип. Кръвта го теглеше по дългия коридор с врати докато не го закова пред една невзрачна дребна вратичка с ужасно грозен цвят. Не беше зловеща, но определено не би влязъл през нея при наличието на толкова други красиви.
    След като поседя така няколко секунди вратата сама се отвори и го допусна вътре. Видя момиче, момиче, което много приличаше на онова което беше видял на снимката в стаята на баща си. Само дето там онова момиче не беше покрито цялото със кал и кръв, течаща от всякъде.
    - По дяволите... - Приближи се до нея и се опита да я докосне но ръката му мина през нея. Тук той нямаше плътността на тялото си. Огледа се наоколо. Нямаше признаци на никакъв друг живот. - Макарина... - Нов опит да я докосне, да й помогне. - Мамка му. Ще те измъкна от тук, обещавам. Само трябва да се държиш до тогава...
    Съсредоточи магията си чувствайки леката болка в сърцето си. Трябваше да се задържи още малко тук, защото заклинанието се опитваше да го изхвърли.
    - Обещай ми, че ще се държиш докато се върна за теб... Баща ни ще ме убие ако не успея да те върна, а аз ще искам смъртта си повече от всичко...
    Мамка му нямаше никакво време.
    - Обещай ми!
    Bellatrix
    Bellatrix
    Hellish creatures
    Hellish creatures


    Брой мнения : 115
    Join date : 12.02.2013

    Спалнята на Хадес и Персефона Empty Re: Спалнята на Хадес и Персефона

    Писане by Bellatrix Пон Авг 24, 2015 1:36 pm

    Това беше немислимо. Нима той беше тръгнал да ме спасява? Пратили са него? От всички възможни точно него? Този, който ме прати тук. Не беше ли това една шибана ирония. Опитах се да се засмея, излезе само някакъв изключително странен звук, който приличаше на всичко друго, но не и на смях.
    И какво изобщо правеше тук? И защо беше призрак? Какво бяха намислили всички? Знаеха ли изобщо, че съм още жива или буквално ме бяха отписали? Толкова много въпроси ме мъчеха, но нямах сили да повдигна гърдите си и да поема някакъв въздух, за да ги задам. Но той беше прав – трябваше да се стегна.
    Опитах се да се изправя, но движението донесе доста звуци на страдание. Поне стигнах до седнало положение. Облегнах се на скалата и вперих тъмния си поглед в него, стискайки устни, за да го изгледам преценяващо.
    - Ще оцелея, не се притеснявай, дечко. А ти гледай да се върнеш, защото баща ми нищо няма да ти направи в сравнение с това, на което ще те направя ако те хвана.. – казах му сериозно, след което въздъхнах. Дори заплахите ме изморяваха. Образът му все повече избледняваше. Зачудих се дали не е просто някакъв мираж, някаква странна фантазия на съзнанието ми.. 
    Christopher*
    Christopher*
    Heavently creatures
    Heavently creatures


    Брой мнения : 200
    Join date : 25.03.2014

    Спалнята на Хадес и Персефона Empty Re: Спалнята на Хадес и Персефона

    Писане by Christopher* Пон Авг 24, 2015 2:09 pm

    Това, което му каза го накара да се усмихне. Да, той беше по - малък от нея, а тя не пропусна да му го изтъкне.
    - Ще те върна, дори това да отнеме живота ми...
    Не можеше да поддържа тялото си на това място повече затова се отпусна и се остави да бъде всмукан в тялото си, което все още лежеше на дивана в спалнята на Хадес. Спазъма в корема му накара тялото му да изхвърли всичко, което имаше вътре. Чувстваше се зле, че цапа клима на баща си, но той щеше да го преживее.
    С мъка се изправи до седнало положение и избърза остатъците от черната гадост която беше излязла от устата му с ръкава на блузата си.
    - Намерих я... - Успях да кажа преди втория спазъм да разтърси тялото ми. Това беше по ужасно и от самия вкус на течността. Щеше да ми трябва малко време преди да продължа разговора. Все още не се чувствах достатъчно добре, за да стоя седнал затова отново отпуснах тялото си на страни. Тогава забелязах, че трябваше да затворя и по някакъв начин раната на ръката си преди да ми е изтекла кръвта. Лепкавата черна течност вече се беше отдръпнала от там и кръвта възобнови своето изтичане. Поне май бях върнал всичката кръв, която Хадес ми даде да изпя.
    Hades
    Hades


    Брой мнения : 35
    Join date : 30.03.2014

    Спалнята на Хадес и Персефона Empty Re: Спалнята на Хадес и Персефона

    Писане by Hades Пон Авг 24, 2015 2:40 pm

    Хадес не знаеше, че Кристофър може каквото и да е. Дори не беше сигурен кога е разбрал, че е вещер, но определено беше овладял някакви трикове за това кратко време откакто се върна към живота до сега. Това го притесни до известна степен, имайки предвид какво стана последния път, когато имаше повечко сила. Но поне за сега използваше възможностите си за добро.
    Богът на подземното царство направи пътеки, обикаляйки от единия до другия край на стаята и обратно. Беше толкова нервен докато младия вещер се тресеше на канапето, но не знаеше какво да прави. Дали той умира? Нима нещо се обърка?
    Точно когато вече се беше запътил към него, за да го разтресе и дори да му бие някой друг шамар, за да го изкара от транса, той се събуди и започна да повръща. Хадес се наведе до него и потърка гърба му, а когато се просна настрани и всичко свърши се погрижи за раната му.
    - Как така си я намерил, синко? Къде е? Защо аз не мога? – заразпитва го той нервно и сложи двете си ръце от страните на лицето му и се погрижи за физическото му здраве. Трябваше му здрав, за да говори и да действа. Вече започваше да заобичва това момче.. Наистина щеше да направи това за него. 
    Christopher*
    Christopher*
    Heavently creatures
    Heavently creatures


    Брой мнения : 200
    Join date : 25.03.2014

    Спалнята на Хадес и Персефона Empty Re: Спалнята на Хадес и Персефона

    Писане by Christopher* Пон Авг 24, 2015 2:56 pm

    Все още не можех да разбера какво прави Хадес с мен. Липсваше ми ориентация, но се опитах да отговоря на въпросите му.
    - Не знам точно къде е. В някакво измерение е, но нямат надписи на вратите. Съжалявам, до сега не съм се ровил из такива места... - Въздъхнах дълбоко и се изправих до седнало положение, за да мога да се облегна. Чувствах се така сякаш не бях дишал от векове.
    - Но след като вече бях там веднъж ще мога да се върна отново, но... Има проблем.
    Разбира се че имаше иначе всичко щеше да е идеално. Алас му каза че му остават само две съставки тази сутрин така, че в мига в който се върне с последната трябваше да започват.
    - Трябва да побързаме... Максимално. Няма да те лъжа, състоянието й не е много добро, всяка секунда е важна. - Затова и трябваше да се стегна. Не можех да си позволявам да се размотавам. Отдръпнах се от баща си. Хадес за пръв път показваше някаква загриженост към мен, но знаех, че е само защото му давах надежда да си върне дъщерята. Затова предпочитах да си останем с досегашните отношения. Чисто и просто колегиални ако можеше да ги наречем така.
    Изправи се от дивана и направи няколко крачки като се олюля леко. Баща ми се погрижи за физическото ми здраве, но още свиквах с тялото си, не знаех колко време бях извън него.
    Hades
    Hades


    Брой мнения : 35
    Join date : 30.03.2014

    Спалнята на Хадес и Персефона Empty Re: Спалнята на Хадес и Персефона

    Писане by Hades Пон Авг 24, 2015 3:26 pm

    Значи тя все пак беше жива там някъде си. Усмихваше се, мигаше, дишаше в някое измерение, макар далеч от тук. Идеше му да подскача от радост, да плаче, да падне на колене пред Кристофър от благодарност. Би го направил. Щеше да го направи, стига всичко да мине както трябва.
    - Отиди да си починеш, аз ще говоря с Алас и ще се погрижа за тялото й. Довечера ще го направим, ако се чувстваш готов. – каза той,опитвайки се да сдържи емоциите в тялото си, но не можеше да спре усмивката си. Преди обаче сина му да излезе от вратата той се материализира пред него, слагайки ръка на рамото му.
    - Благодаря ти... Знам, че не бях човека, който очакваше, нито.. бях ужасен тези няколко месеца, но ти въпреки всичко правиш това. Благодаря ти наистина. – каза му и отвори вратата за него, но там стоеше дъщерята на Алас. Въпреки, че богът на подземното царство излезе първи тя не гледаше него, гледаше право през тялото му, карайки го да се чувства прозрачен. Не изглеждаше много добре..
    Хадес прочисти гърлото си и потупа Крис по рамото.

    - Ще се видим по- късно. – каза му неловко и тръгна по коридора, за да намери ангела, който щеше да смъмри, защото не му е казал, че има такава възможност.
    Christopher*
    Christopher*
    Heavently creatures
    Heavently creatures


    Брой мнения : 200
    Join date : 25.03.2014

    Спалнята на Хадес и Персефона Empty Re: Спалнята на Хадес и Персефона

    Писане by Christopher* Пон Авг 24, 2015 4:17 pm

    Замисляйки се над думите на Хадес осъзнах, че всъщност не го правех за него, не го правех и за Бела, не познавах тези хора. Те ми бяха чужди. Дори близначката ми. Единствения близък човек който имах на този свят стоеше от другата страна на вратата.
    - Разбира се, нека да е тази вечер. Както казах, всяка секунда е важна. - Хадес ми кимна и се изпари оставяйки ме сам с Ева. Стражите ги нямаше. Нямаше никой около нас и изведнъж ми се прииска да я прегърна. Да я притисна силно към тялото си, защото можеше да умра след няколко часа.
    - Хей... - Поздравих я сковано и се опитах да изимитирам неуспешен опит за усмивка. Беше ми тъжно. Толкова много се стараех да покажа на другите, че не съм зъл, че съм се променил и сега могат да разчитат на мен, че предприемах самоубийствена мисия. Усещах как спокойно можех да се разплача, но вместо да го направя побързах да я прегърна. Да я притегля до себе си и да увия ръцете си около кръста й. Тя не заслужаваше отношението ми последните няколко дни. Държах се гадно, опитвайки се да концентрирам силите си, за да можа да ги контролирам.
    - Съжалявам... Съжалявам за всичко...
    Eveline
    Eveline
    Heavently creatures
    Heavently creatures


    Брой мнения : 132
    Join date : 04.01.2015

    Спалнята на Хадес и Персефона Empty Re: Спалнята на Хадес и Персефона

    Писане by Eveline Пон Авг 24, 2015 4:33 pm

    Да го чакам да се наговори с Хадес беше най- голямото ми мъчение. За щастие най- накрая срещата им свърши и той се показа и не изглеждаше по- добре от мен. Вдигнах очилата си на главата и прехапах устна, скривайки лице в гърдите му. 
    - Познаваме ли се изобщо Крис... Мислех, че нямаме тайни. Аз никога не съм те лъгала.. А ти.. толкова неща.. Защо не ми каза Крис.. Защо? - усещах как очите ми се пълнят със сълзи и се радвах, че не виждаше лицето ми. Притиснах се по- силно към него и увих ръцете си около врата му, отдавайки се на прегръдката му.
    Опитвах се да се убедя, че всичко ще бъде наред, че той има шансове, но ако той не съживи проклетата богиня всичко отива по дяволите. Или магията, или хората... все някой щеше да го убие и аз нямаше да съм в състояние да ги спра. 
    - Отне ми призванието, сега не мога да те защитя. Не мога да те материализирам другаде и да те скрия от света, за да си в безопасност. - промълви тихо тя, облягайки глава на рамото му.
    Christopher*
    Christopher*
    Heavently creatures
    Heavently creatures


    Брой мнения : 200
    Join date : 25.03.2014

    Спалнята на Хадес и Персефона Empty Re: Спалнята на Хадес и Персефона

    Писане by Christopher* Пон Авг 24, 2015 5:04 pm

    Беше ми мъчно. Много ми беше мъчно предадох я, излъгах я... Не заслужаваше това, аз постъпих гадно.
    - Наранявам те Ева. Миналото е доказателство, наранявам всички около себе си, затова те държах настрана. Не исках да те излагам на опасност. - Отдръпнах се леко от нея и оставих лека целувка върху челото й. - Ще ти разкажа всичко, но хайде да идем в моята стая... Или в твоята, трябва ми малко почивка.
    Не знаех кога точно бащите ни щяха да ни измъкнат. Хванах ръката ѝ стискайки я леко и тръгнах с нея по коридорите на замъка.
    - Видях я Ева... Сега бях при нея, а тя беше... Цялата беше в кръв, беше мръсна, от всяка черта на лицето й струеше болката, която изпитваше... Аз съм виновен тя да е там. Аз трябва да я измъкна.
    Не знаех какво да кажа за сега, бях предал своята приятелка и единствено семейство, бях я подвел премълчавайки от нея плановете си. И знаех, че го правя за да не я нараня, сега разбирах, че съм постъпил грешно, че съм я наранил повече, защото беше разбрала от друг.
    Eveline
    Eveline
    Heavently creatures
    Heavently creatures


    Брой мнения : 132
    Join date : 04.01.2015

    Спалнята на Хадес и Персефона Empty Re: Спалнята на Хадес и Персефона

    Писане by Eveline Вто Авг 25, 2015 9:23 pm

    Тръгнах след него и скоро се затворихме в неговата стая, а аз го поведох към леглото. Седнахме на ръба му и аз погледнах към него. Знаех, че беше прав за това, но .. трябваше да има други начини.. 
    - Трябваше да оставиш сестра ти да ти помогне. Тази магия, тази мощ.. Кристофър! Толкова съм ти ядосана и все пак не мога да ти се сърдя. Защо трябваше да съкращаваш шансовете си до минимум? С нея имаше толкова по- голям шанс за успех.. Близнаците имат по- голямо въздействие.. Ти си.. - стиснах юмруците си и се отпуснах назад, падайки на леглото. Исках да го убия собственоръчно, но исках и да се разплача и да не го пусна. Зарових пръсти в косата си и се загледах в тавана. 
    - Мога ли да ти помогна по някакъв начин? Какъвто и да е? - попитах отчаяно, въздишайки. Нямах магия, защото не бях вещица, но си имах своите трикове.. Телекинеза, телепортация, лекуване.. Щях да дам каквото трябва, за да му помогна.

    Sponsored content


    Спалнята на Хадес и Персефона Empty Re: Спалнята на Хадес и Персефона

    Писане by Sponsored content


      В момента е: Пон Май 20, 2024 3:44 am