Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вход

Забравих си паролата!

Latest topics

» Renesmee's diary... or Lilith's
Церемониалната зала EmptyНед Май 09, 2021 10:27 am by Renesmee

» Chriatopher's house
Церемониалната зала EmptyЧет Май 06, 2021 8:19 pm by Christopher*

» blq
Церемониалната зала EmptyВто Фев 06, 2018 4:33 pm by Amara*

» Flood bitchez
Церемониалната зала EmptyПет Яну 26, 2018 8:11 pm by Amara*

» Beach Bar Bora Bora
Церемониалната зала EmptyВто Мар 15, 2016 9:45 pm by Christopher*

» Phobos' bedroom
Церемониалната зала EmptyЧет Мар 03, 2016 10:52 pm by Phobos

» Спалнята на Фобос и Бела
Церемониалната зала EmptyЧет Мар 03, 2016 5:25 pm by Phobos

» Спалнята на Алас и Евелин
Церемониалната зала EmptyСря Яну 20, 2016 10:28 pm by Christopher*

» Стаята на Кристофър и Ренесме
Церемониалната зала EmptyПон Яну 18, 2016 3:48 am by Bellatrix

Часовник


+3
Eveline
Bellatrix
Christopher*
7 posters

    Церемониалната зала

    Hades
    Hades


    Брой мнения : 35
    Join date : 30.03.2014

    Церемониалната зала Empty Церемониалната зала

    Писане by Hades Сря Авг 26, 2015 12:21 am

    Церемониалната зала Gothic-hall1
    Hades
    Hades


    Брой мнения : 35
    Join date : 30.03.2014

    Церемониалната зала Empty Re: Церемониалната зала

    Писане by Hades Сря Авг 26, 2015 12:35 am

    Идеше ми да подскачам из коридорите, докато обикалях да търся прословутия ангел. Когато не го намерих из двореца просто се телепортирах при него. Опитвах се да усмиря ентусиазма си, синът ми беше само на няколко месеца практика и вероятността всичко това да се провали беше голяма, но поне знаех, че е жива там някъде и ще я намеря. Наистина ще я намеря, не е в небитието, защото от там връщане няма. 
    Помогнах му да намерим последната съставка, после се върнахме в двореца. Подредих церемониалната зала, имаше свещи, както и маса, върху която да сложа ковчега й, както и всичките съставки. Впрегнах персонала да изчисти целия дворец, да го отопли хубаво, да освежат стаята й. Дори да ме мрази исках да видя очите й още веднъж да горят със същия пламък, както преди. 
    След като не останаха задачи за вършене из двореца дойде най- трудната - да измъкна тялото й от Олимп незабелязано. Телепортирах се там и намерих Персефона, която тъкмо оправяше грима си от сълзите, които бе проляла. Исках да я прегърна, да я успокоя, че ще върна нашето момиче, но тя нямаше да ми повярва, а и не исках да разбивам сърцето й още повече, затова останах невидим, докато тя напусна криптата. Сега беше момента, преди някой да се върне. Залостих металната врата и сложих ръце върху кристалния капак на ковчега. Не ми отне много време да се намеря в залата, а тялото й - на уреченото място. Погледнах часовника си - беше почти дванадесет. Нямаше да мине много време, преди някой да забележи липсата й, а тогава всички щяха да търсят мен, затова пратих прислугата да извика Кристофър, докато аз отварях съвсем внимателно ковчега й. Беше все толкова прекрасна, точно в състоянието, в което я оставихме.. Магията за неприкосновеност бе попречило на тялото й да загуби вида си.
    Christopher*
    Christopher*
    Heavently creatures
    Heavently creatures


    Брой мнения : 200
    Join date : 25.03.2014

    Церемониалната зала Empty Re: Церемониалната зала

    Писане by Christopher* Сря Авг 26, 2015 1:22 am

    Не знам колко време стояхме с Ева в стаята ми, но е било достатъчно, че да задрямам. Сепнах се от връхлитането на прислугата, които влетяха в стаята ми без дори да почукат.
    – Извинете. Господарят Хадес ви вика в церемониалната зала. Всичко е готово. – Явно почивката беше приключила за мен. Изправих се от леглото и отидох до гардероба си където да си сменя блузата с нова. По тази все още имаше от черната гадост и от кръвта ми. Ако щях да умирам поне да беше с нещо чисто.
    Заедно с Евелин отидохме до залата, в която се намираха бащите ни. Наистина бяха събрали всичко, съставките бяха подредени отстрани, като на помощна масичка, заедно със гримоара в който беше магията. Преглътнах мъчително и стиснах малко по силно ръката на Ева, преди да се отделя от нея и да отида до двамата мъже.
    – Ще трябва да се отдръпнете на страна... – Нямаше да е полезно за тях да са толкова близо. Те ме послушаха за щастие, а аз отхлупих ковчега на сестра си. Взех един нож и прокарах острата му част точно над деколтето на роклята с която беше облечена. Разреза беше съвсем плитък. Просто трябваше да имам досег до кръвта й, макар и да е застинала точно в момента, поради липса на биещо сърце.
    Започнах да смесвам съставките в голямата купа която бяха оставили., като си мърморех заклинанието под носа. Опитвах се да вливам магията постепенно. Изглеждаше точно като по филмите. Иначе чистата вода, в която живееше девствена горска нимфа започна да сменя цвета си при всяка следваща съставка която прибавях. Осъзнавах че това ще има по гаден вкус и от кръвта на Хадес, но за щастие щеше да ми трябва само една глътка. Когато и последното нещо беше в купата течността вече вреше, макар да не беше поставена на огън.
    Поставих ръката си върху разреза който бях направил с ножа върху тялото на сестра си и загребах от купата с някакъв рог, който Алас се беше погрижил да осигури. Погледнах към Евелин с ясното съзнание, че е възможно да виждам очите ѝ за последен път. Мислех си че мога да се усмихна, но не можех...
    Произинесох последните думи и излях съдържанието на рога в гърлото си. Чувството беше все едно някой ме изрита в гърба с всичка сила, а аз полетях стремглаво напред. Не и тялото ми, то трябваше да си седи на същото място.
    Този път нямаше обиколки. Бях пред жълтеникаво кафявата врата и се протегнах към дръжката й отваряйки я. Бях във същото онова измерение, но нямаше никаква след от нея. Не трябваше да използвам магия, защото смалявах шансовете си. Мощта напираше в мен. Силата на заклинанието беше голяма и изискваше колкото се може повече от концентрацията. Може би трябваше да по тренирам още малко време на сухо, защото сега едва удържах нещата, преди да се взривя.
    – Макарина? – Извиках отчаяно името и, лутайки се из незнайната вселена. Отнемаше време да я намеря, затова се съсредоточих. Произнесох няколко думи на латински и пред мен се появи мъждукаща светлина, която започна да се движи, а на мен ми се налагаше да подтичвам, за да я настигна... Поне я намерих. Опитваше се да избяга на четири крака и то назад от някакъв огромен... Много огромно нещо, на което не можех да дам име.
    – Мамка му. – Не можехме просто да си тръгнем изискваше концентрация и време, а това нямаше просто така да ни остави да си оберем крушите и да изчезнем. Магията и без друго се опитваше да изгори тялото ми от вътре, затова беше лесно да направя огромна огнена топка и да я запратя в чудовището. Приближих се до сестра си и й помогнах да се изправи. – Как да убия това нещо?
    Bellatrix
    Bellatrix
    Hellish creatures
    Hellish creatures


    Брой мнения : 115
    Join date : 12.02.2013

    Церемониалната зала Empty Re: Церемониалната зала

    Писане by Bellatrix Сря Авг 26, 2015 1:42 am

    По дяволите тези циклопи. По принцип бяха лесна работа, но когато едва се движиш те затрудняват доста. Опитвах се да достигна до пещерата в скалата - беше малка и щеше да го задържи за известно време. Не бях сигурна дали привидението Азазел ще се появи отново или не, но при всички случаи трябваше да се запазя жива, докато не ми минат поне малка част от раните и счупванията.
    Да, но той не ме оставяше. Идеше ми да излея целия огън на ада върху него, за да го пратя в Тартар, но нямах сили и за това. Пълзях с последни сили, когато нечии глас ме стресна. После докосване. Очите ми се разшириха, докато се подпирах на убиеца ми и вперих погледа си в него.
    - Мога да те докосна.. Аз.. мога.. - не, че нещо, но не бях виждала друг човек освен онези чудовища от колко? Месеци? Седмици? Години? Вече загубих представа за времето.
    - По дяволите, Казвам се Белатрикс. Стига с това Макарина. - смъмрих го с последните си глътки въздух, след което се закашлях и му кимнах към една голяма скала, която щеше да ни покрие за малко.
    - Цели се в окото му, то е слабото му място. После ще можем да го отбиваме, дори да воня на кръв. - я виж ти, колко бързо се разбърборих и заподскачах към проклетия камък, но с него до себе си, докато той се опитваше да го оцели. Трудно щеше да му е в движение.
    Исках да питам толкова неща, но не мисля, че щях да имам тази възможност точно в момента, затова се стараех да не му преча много. - Ако си дошъл да ме мъкнеш някъде и това някъде не е Абисус, по - добре се разкарай. - това трябваше да го знае от сега. Нямаше да летя от измерение в измерение като маргаритка, за да ме подлагат на някакви изменения и въпроси. Облегнах се на скалата и седнах, опитвайки се да спра кръвта на една скорошна рана.  Въздъхнах и разкъсах тениската си за последен път, за да се превържа. Дали беше дошъл с добро? Какво искаше този хахо от мен?
    Christopher*
    Christopher*
    Heavently creatures
    Heavently creatures


    Брой мнения : 200
    Join date : 25.03.2014

    Церемониалната зала Empty Re: Церемониалната зала

    Писане by Christopher* Сря Авг 26, 2015 2:07 am

    Аз нямах никакви бойни умения. Единственото което знаех е магията... Бях се научил да местя предмети с мисълта си, затова използвах възможността. Окото значи. Повдигнах един камък от скалата до нас и го засилих с телекинеза право в огромното око на нещото. От удара то падна назад, но за по сигурно преместих високо в небето над него друга скала, голяма почти колкото камъка, на който се беше облегнала Бела и го пуснах от там, върху главата му. Надявах се това просто да я разбие... При всички случай ни осигуряваше двете минути, които ми трябваха.
    - Може да не ти се вярва, но всъщност тялото ти е в Абисус, а аз трябва да вкарам това което си тук в онова, което е там. - Не разчитах да ми вярва, но това беше единствения й шанс в момента, така че нямаше голям избор.
    Усещах как нещо се стичаше по лицето ми. Нещо топло. Посегнах, за да го докосна. В мига, в който погледнах ръката си разбрах. Тя можеше и да беше разделена на две, но аз не бях, това което се случваше тук се случваше и с тялото ми там. Тялото ми не можеше да издържа на могъщата магия и просто се... Ами бавно не оставаше нищо от него.
    - Само не ме прекъсвай и не се дърпай, за да не прекъснеш процеса... Защото имаме само един опит.
    Когато моята душа се върнеше в тялото ми нейната също трябваше да иде там, затова се протегнах и с магия успях да направя същия лек разрез какъвто на тялото й и Абисус. Поставих там дланта си.
    - Не мърдай, моля те... - Прошепнах, докато усещах как кръвта вече излиза и през ушите ми. Прошепнах последните думите които произнесох преди да изпия течността от рога на обратно и същия ритник, който беше в гърба си, сега беше в корема. А тялото ми просто се отпусна назад, за да я освободя от присъствието си... Както и всички останали на света.
    Bellatrix
    Bellatrix
    Hellish creatures
    Hellish creatures


    Брой мнения : 115
    Join date : 12.02.2013

    Церемониалната зала Empty Re: Церемониалната зала

    Писане by Bellatrix Сря Авг 26, 2015 3:13 am

    Не знаех какво точно възнамеряваше да прави, но нали уби циклопа? Можех да му се доверя за момент. А и колко по – ужасно може да стане? Това измерение ми разказа играта, плюс това нямах никакви сили, дори небитието би било по- добре от това тук. Затова и се опитах да не треперя, нито да мърдам, докато той говореше на латински, а после всичко стана бяло. Не виждах и не чувах, но се задушавах.
    Толкова силно се борех за въздух, но нещо сякаш го спираше. Не можеше да стигне до гърдите ми и ми идеше да крещя. Толкова силно, от цялото ми сърце.. И го направих. Събрах последните си сили и извиках колкото можех. За моя изненада чух гласа си, а после и поех въздух. Отворих очи и се огледах – стоях в седнало положение и наистина виках. Странно, но на тялото ми му нямаше нищо. И кой ме беше напъхал в тази рокля?
    Смътно чувах как някакво момиче вика, но този път не бях аз. Много други хора говореха, навсякъде около мен бе хаос. Момичето прелетя покрай мен, но колкото и да се свивах тя не се целеше към мен, а към някой зад мен. Започна да говори трескаво и да плаче, а когато се обърнах осъзнах, че там лежеше Азазел. От тук – от там му течеше кръв, но още можех да чуя пулса му, щеше да се оправи.
    Внезапно реших да спра инвертаризацията си и да се огледам. И тогава сълзите дойдоха. Там бяха баща ми, Алас, сестра ми, майка ми и други хора. Не виждах Фобос, но освен него толкова от важните хора за мен бяха тук. И всички стъписани. Не помръдваха, не дишаха дори, чакаха някаква моя стъпка.
    - Аня.. – спрях погледа си върху нея, за да забележа мокрото й лице и ръката, която прикриваше устните й, както и доста наедрялото й коремче. Поне не бях пропуснала раждането. Или това беше друго дете? Изправих се и се затичах към нея, спирайки се на сантиметри от тялото й, а всички ни заобиколиха.
    - Кажи ми.. кажи ми, че не сънувам. Кажи ми, че си ти. Тя е тук, нали? Виждам я? – Аня говореше ту на мен, ту на Деймос, който изглеждаше не по- малко шокиран. Докоснах ръката й, а после я прегърнах силно.
    - Тук съм, спокойно. Вече съм тук. – казах, засмивайки се през сълзи и внезапно чух, че не бяхме единствените, които плачеха. Усетих още една прегръдка -  на мама, на татко, на други хора.. Наистина бях жива. Дори да беше само за миг, дори да беше само илюзия това беше най- сладкия момент на света. Вече можех да умра спокойно.
    Eveline
    Eveline
    Heavently creatures
    Heavently creatures


    Брой мнения : 132
    Join date : 04.01.2015

    Церемониалната зала Empty Re: Церемониалната зала

    Писане by Eveline Сря Авг 26, 2015 4:08 am

    Не можех да гледам. Не исках да го правя. След като той затвори очите си, но не можех да ги откъсна от него. Проследявах всеки признак, всяко потръпване. Очевидно не му беше лесно, но това, че започваше да кърви отвсякъде ей така от нищото ме ужасяваше. Опитах се да пристъпя към него, но баща ми ме задържа на мястото ми. Караше ме още да го мразя, но той ми прошепна само едно „Не още” и потърка успокоително гърба ми. Прехапах устната си и чаках.. и чаках.. сякаш минаха векове преди брюнетката да се изправи в седнало положение с вик и всички да се съберат около нея. В момента, в който баща ми ме пусна обаче бях като ракета през стаята. Изобщо не ме интересуваше нейния живот, ако е бил за сметка на неговия.
    Паднах на колене, плъзгайки се по пода и за щастие достигнах до него без да си счупя нещо – иначе нямаше да съм му полезна. Наведох се и допрях ухото си до гърдите му, усещайки как няколко сълзи се спуснаха по лицето ми.
    - Не смей да умираш! Само да си посмял...- мърморех с пресипнал глас и се опитах да се концентрирам, за да чуя нещо. Долавяше се някакъв ритъм, но толкова бавен и нестабилен, че му трябваше съвсем лек натиск, за да замълчи завинаги.
    - Господи, благодаря ти.. – отдъхнах си, подсмърчайки и хлипайки тихо, след като се преместих в горната част на тялото му. Взех главата му в скута си и сложих ръце от двете страни на лицето му, влагайки цялата си лекуваща способност, за да го оправя. Смътно забелязах, че Неси се е присъединила към нас и трябваше да си напомня, че тя му е сестра, за да не запратя енергийно кълбо към нея.
    Лекуването продължи дълго, но не достатъчно, защото онези отстрани още скачаха около Белатрикс. Все пак дадох всичко от себе си и когато проверих пулса му след това той беше доста по- стабилен и бърз. Ще се оправи. Трябваше му почивка.
    Усмихнах се на себе си, макар лекуването да беше изцедило и мен и погледнах към Неси.

    - Ако не възразяваш ще го отведа да си почива. – получих колебливо кимване, след което хванах ръката му и ни телепортирах в леглото му. Нямах сили дори да се преобличам, или да почистя него. Срутих се до него и след като обвих ръката си около тялото му можех да се отдам на умората.
    Alas.
    Alas.
    The helpers
    The helpers


    Брой мнения : 200
    Join date : 23.01.2013

    Церемониалната зала Empty Re: Церемониалната зала

    Писане by Alas. Сря Авг 26, 2015 11:18 am

    Като ангел не ме биваше много във вещерските дела. Не разбирах какво прави Кристофър, а и да разбирах, той просто си стоеше над нея със затворени очи, сякаш изобщо не беше тук. Задържах дъщеря си, когато се опита да тръгне към него. Колкото и да бях бос във правенето на магии знаех, че не бива да се прекъсват, телата не бива да се местят в противен случай могат да си останат заклещени където са.
    Това, че не знаехме какво се случва обаче не беше единствения и проблем вече. Усетих присъствието на още могъщи богове, когато в церемониалната зала един по един се телепортираха съпругата на Хадес, близначката на Бела и нейния мъж.
    Не изглеждаха много приятелски настроени, което си беше напълно нормално. Бога на подземното царство беше отвлякъл тялото на дъщеря си, за да я върне в ръцете на убиеца й.
    Опитвах се ба бъда на двата фронта, когато те започнаха да говорят и да се приближават бързо. Не исках да оставям Ева в такъв момент, но май щеше да бъде по добре да защитаваме Азазел от боговете.
    И тогава всичко се случи по бързо от едно мигване. Чу се нечий вик, повечето застинаха, не можах да разбера в началото защото бях обърнал гръб на масата, но когато се извъртях видях Бела. От Кристофър нямаше и следна, но първородната дъщеря на Хадес беше жива. Значи все пак беше успял. Ева се втурна към нея и се скри някъде отзад, докато Бела се изправяше и вече идваше насам. Отстъпих няколко крачки назад и освободих пътя й, до по малката близначка. Сладък момент. Трогателен.
    Видях Неси в края на стаята и я повиках при себе си. Тя се приближи и се сгуши в тялото ми.
    - Дъщеря ти отведе Азазел... - Сподели ми тя притискайки се силно, с цел вграждане. - Това ли е сестра ни, която върна?
    Прошепна близо до мен, докато радостта постепенно намаляваше.
    - А бременното момиче е другата ни сестра? Кой от мъжете е баща ни? - Бях изключил, че тя всъщност не беше виждала Хадес. Е, вече май беше време да се запознае с тях. При други обстоятелства само Хадес нямаше да се опита да я убие от тук присъстващите, но сега все още бяха в еуфория, заради съживяването на Бела.
    Persephone
    Persephone


    Брой мнения : 11
    Join date : 30.03.2014

    Церемониалната зала Empty Re: Церемониалната зала

    Писане by Persephone Сря Авг 26, 2015 10:40 pm

    Изминалите шест месеца без малкото ми момиченце бяха непонусими, опитвах се да бъда сълна за Ана и бебето знаех, че тя има нужда от мен сега повече от всякога, но въпреки това всичко в мен умираше. Посещавах гробницата и' всеки ден изплаквах очите си, а след това продължавах денят си опитвайки се да бъда силна.
    Но днес нещо вътре в мен тежеше повече от обикновенно, сякаш нещо лошо щеше да се случи, нещо непредвидено. Очите ми преливаха, сълзите се спускаха по лицето ми като фонтани, а гърлото ми бе стегнато сякаш някой ме задушаваше.
    - Липсвах ми толкова много мое красиво дете - прошепнах на дъщеря си и погалих косата и'. Не знае колко време бях прекарала тук, но знаех че трябва да изляза и да се върна в домът си преди Ана да се е притеснила. Изправих се, целунах бузата на дъщеря си и напуснах залата. Не се бях отдалечила кои знае колко когато се осетих, че не бях затворила ковчегът и', затова се обърнах и се върнах само за да открич гробницата празна
    - ААААААААААААААААААААААААА - извиках с цялото си гърло и започнах да виках по стражи и всеки когото открия
    - Веднага откриите дъщеря ми! Претърсете целият ад ако трябва но ми намерете негодниците виновни за това - заповядах на стражите си. Викът ми бе събрал доста врява очевидно бе достатъчно силен, че дори Ана и Деимос ме бяха чули в домът ни и бързо се озоваха при мен. Обесним им какво се бе случило и заедно се отправихме към бифшият ни дом и причината за цялото ни нещастие - Хадес.
    Deimos
    Deimos
    Heavently creatures
    Heavently creatures


    Брой мнения : 83
    Join date : 04.02.2013

    Церемониалната зала Empty Re: Церемониалната зала

    Писане by Deimos Чет Авг 27, 2015 5:36 am

    Месеците не бяха променили кой знае колко настроението в домът на Деймос, Ана и Персефона все още оплакваха загубата на Бела, никой не бе в състояние да намери Фобос след погребението. Хадес бе заточен в собственото си измерение, нито Ана нито Персефона искаха да имат какъвто и да е контакт с него, той бе наранил и двете им прекалено много. 
    Никой не знаеше какво се бе случило с близнаците, най - вероятно се наслаждаваха на охолен живот като деца на богът на подземието.
    Единствената радост през последните месеци бе разтящото същество в утробата на принцесата на мрака.
    Денят изглеждаше съвсем обикновен, Деймос и годеницата му се приготвяха за поредният дълъг ден, наслаждавайки се на малкото радост в животът им, когато пронизващ рев прониза въздухът на Олимп
    - Майка - извика притеснено Ана и двамата с любимият и' се телепортираха при майка и' когато Ана разбра какво се бе случило за всички бе ясно, че няма да се подчини на каквато и да е заповед, така че Деймос дори не се опита да я спре. Използва телепатичната си вразка с баща си за да го предупреди какво се случваше и след това богът на ужасът заедно с принцесата и кралицата на отвъдно се втурнаха в търсене на тялото на Белатрикс.
    Не бе трудно да го намерят, но когато го сториха никой не предполагаше какво ще заварят. Персефона бе бясна когато видя тялото на дъщеря си осквернено с разрез над гърдите, а незаконният син на съпругът и' и физическият убиец на дъщеря и' надвесен над тялото. 
    - Как смееш да оскверняваш тялото на дъщеря ми! Тя бе наша дъщеря и ти я уби, остави я поне в отвъдното да бъде в мир! - разкрещя се богинята готова да се бие със богът на подземието. Но всичко отихна много бързо когато се чу друг вик,, всички погледи се насочиха към тялото на Бела, което се движеше, тя беше там, бе жива
    - Бел? - попита разтреперано шокираната жена и се втурна да прегърне момиченцата си и двете живи и здрави
    - Как, Бел.... - проплака красивата богиня слагайки ръце на лицето на до скоро мъртвата си дъщеря. 
    Hades
    Hades


    Брой мнения : 35
    Join date : 30.03.2014

    Церемониалната зала Empty Re: Церемониалната зала

    Писане by Hades Чет Авг 27, 2015 4:43 pm

    Беше ми трудно да изчакам. Много исках да я дръпна в обятията си и да не я пусна дълго от там, но изчаках първо да обърне внимание на Аня, след това на любимата ми. Загубата на Бела и изневярата ми от преди повече от две хилядолетия бяха ключа за раздялата със съпругата ми. Дали сега когато Бела беше отново с нас тя би ми дала още един шанс?
    - Бела - прошепнах със сълзи на очи и я притеглих в прегръдката си чак когато се обърна към мен.
    В много малко случай някой можеше да ме види със сълзи на очи, но винаги те са били и ще бъдат за семейството ми. Сега бяха от радост. Стисках я толкова силно, че беше напълно възможно да я счупя.
    Освободих я все пак, макар още да завъртах някой друг кичур от косата й на пръста си или да погаля рамото. Внимателни и несъзнателни жестове. Не можех да спра да я докосвам, сякаш ако не го правех тя щеше да изчезне отново.
    От някъде се появиха Арес и Афродита. Те изглеждаха нормално шокирани при вида на Бела на крака. Исках да им натрия носа на всички до един. Най - вече на тези, които искаха смъртта на Азазел. Ако го бяха убили тогава Бела никога нямаше да се върне отново.
    И тогава нещо в главата ми светна. Къде беше сина ми? В еуфорията от събуждането на Бела напълно бях изключил за него. Огледах се но го нямаше никъде. Тогава чух и какво каза другата ми дъщеря. Тази на, която не бях отделил никакво внимание. Значи дъщерята на ангела беше отвела сина ми.
    Откъснах се за момент от Бела и отидох до Алас и придружителката му. Беше време да се запозная с Ренесме.
    Bellatrix
    Bellatrix
    Hellish creatures
    Hellish creatures


    Брой мнения : 115
    Join date : 12.02.2013

    Церемониалната зала Empty Re: Церемониалната зала

    Писане by Bellatrix Чет Авг 27, 2015 7:25 pm

    Имаше толкова много гласове, сълзи, емоции, чак се задушавах и ме дезориентираха. Беше ми трудно да свикна с цялата тази дандания, но всички бяха тук и всички ме прегръщаха и ми се радваха и аз се радвах, но сякаш нямах достатъчно думи. По някое време се озовах между майка ми, баща ми и сестра ми и всеки ме питаше нещо..
    - Не знам, наистина.. Беше толкова.. Но сега съм тук, спокойно.- този момент си заслужаваше хлипанията ми. Прегърнах и Деймос, както и Афродита, а след нея Арес.. Къде по дяволите беше Фобос? Може би не знаеше? И аз не бях сигурна какво знам вече..
    - Какво ще кажете да отидем някъде, за да седнем? - предложих, надвиквайки всички и се запътихме към една от дневните, където имаше камина и нещо за пиене. Алкохол! Небесна сладост моя..
    Все още бях притисната между майка ми и сестра ми, прегръщайки и двете, но Деймос се сети да ми предложи уиски - вече ми беше любим зет.
    - Не знам какво се случи докато се бих с Азазел, но нещо не беше наред с оръжието или с кръвта може би, не съм сигурна, но когато изпаднах в безсъзнание не отидох в небитието, а във владенията на Гея. Тази кучка е ужасна.. Видях я да спори с Хера, споменаваха Азазел, но накрая я отпрати, а на мен заяви, че няма да ме пусне никога. - след известно време вече разказвах всичките си спомени, а Ана внезапно се сепна.
    - Затова Хера не позволи да го убием.. знаела е, че може да те върне. - каза тя с разширени очи и наведе поглед сякаш засрамено. Бас хващам, че е вдигнала двореца, за да го убият. Усмихнах й се и я целунах по бузата, след което продължих.
    - Да, ами и така може да е. Честно казано много се радвам, че сте загубили спора за смъртта му - казах, засмивайки се - тази извратена кучка ми пращаше всичките си чада от Тартар, но там не бях богиня. Нямах бързото си лекуване, нито огъня, нищо.. Бях просто човек и да изпращам тези копелета обратно в недрата й беше доста трудно. Азазел се появи тъкмо когато вече се бях отказала да живея. Последния буквално ме беше спукал от бой, чудя се как съм жива. В началото си мислех "Що за ирония, да пратят този кучи син да ми вземе и този живот, след като ми взе божествения", но после той ми каза да се държа и някакви подобни, защото беше безплътен. А преди малко, когато се върна за мен вече от плът и кръв уби циклопа, който ме гонеше. Още не разбирам защо нямам и драскотина, но наистина едва дишах. Впрочем той къде е? Какво му направихте? - осъзнавах, че говоря бързо и несвързано, както и много превъзбудено, но най- накрая имах живота си, бях в безопасност и кошмара ми беше свършил.
    - Почива си, поизтощи се след като те върна, но е добре. - отвърна баща ми и аз кимнах.
    - Ти не си ли изморена, не искаш ли да поспиш? - попита Аня, но аз бързо кимнах отрицателно. - Не мисля скоро да затварям очи, чувствам се идеално тук. - отвърнах и надигнах чашата си, след което пуснах двадесет и четири каратова усмивка.
    - А къде е Фобос? - попитах, поглеждайки към Деймос.
    Hades
    Hades


    Брой мнения : 35
    Join date : 30.03.2014

    Церемониалната зала Empty Re: Церемониалната зала

    Писане by Hades Чет Авг 27, 2015 10:52 pm

    Просветлението ме озари. През последните месеци се бяха случили Толкова много неща. Например, чак сега забелязах, че Алас има по различни намерения към Ренесме освен да е неин пазител. Чувствата ми се бяха възвърнали, сега тъгата и болката бяха отстъпили мястото на радостта.
    Всички се преместихме в дневната където седнахме и заслушахме Бела. Чувствах се леко виновен. Ако бях обърнал внимание на сина си, може би щеше да намери заклинанието по - бързо и да върне Бела много по рано. Сега обаче нямаше смисъл да се ядосвам на себе си. Всичко беше наред когато всичките ми деца бяха живи и здрави.
    Темата Фобос обаче беше сложна. Не бях говорел с никого от както тя почина не знаех нищо за семейството на Арес, не знаех нищо дори за моето. Как е съпругата ми, какво правят децата ми, дали с внучка ми която е на път всичко е наред. Бях се превърнал в долен пияница. Странно, сега не изпитвах нужда за питие.
    - Фобос е на земята. - Отговори Алас, сякаш въпроса беше зададен към него. Ангела повдигна рамене когато всички се извъртяхме към него. - Какво, нормално е да следя най - голямата заплаха за Ренесме и Азазел.
    - Благодаря ти за всичко което направи за мен Алас. - Кимнах на приятеля си и получих широка усмивка в отговор.
    - За мен беше голямо удоволствие. - Сведе пълния си с обожание поглед към най малката ми дъщеря. - Бих направил всичко за да запазя живи децата на един от малкото си приятели.
    Обърнах се отново към Бела. Тя всъщност не знаеше това, беше починала преди тайната ми да излезе наяве. Вероятно и тя би ме намразила заради това, а така не ми се искаше да я загубя отново. Нямаше да го преодолея, тъкмо си я бях върнал. Неси се спря пред Бела и Сия с усмивка. Дори не разбрах кога беше станала от мястото си.
    - Съжалявам, нямам спомени за нито една от вас. Разбрах, че с Азазел сме ви причинили много зло, но бихте ли ни простили? Може би ако сме знаели, че сме семейство никога не бихме постъпили така...
    Bellatrix
    Bellatrix
    Hellish creatures
    Hellish creatures


    Брой мнения : 115
    Join date : 12.02.2013

    Церемониалната зала Empty Re: Церемониалната зала

    Писане by Bellatrix Чет Авг 27, 2015 11:37 pm

    На земята значи? Трябваше да притисна този ангел малко по- късно, за да разбера повече за местоположението на онзи откачен бог, който ми се искаше да видя най- много. Сега обаче реших да остана в сегашно време, където ми предоставяха съвсем нова информация. Нови брат и сестра?Чакай малко, как ....
    - Нещо пропускам? - попитах, вдигайки веждите си до небесата, докато оглеждах момичето пред себе си. До колкото помня се казваше Ренесме. Наклоних глава, след което погледнах баща си, а после и Аня, търсейки обяснение.
    - Хадес очевидно е изневерил на мама - Резултат от заговор на техния клан. Създадени са, за да затрият боговете. След твоята смърт, както и тази на нероденото бебе на Хармония и няколко други бога, както и сама предположи вдигнах двореца на главата си, за да ги убият.. Тогава обаче се намеси Хера и каза, че има други планове за тях, затова просто им бе отнето божеството и останаха вещери. - обяснението, което ми даде сестра ми беше доста кратко, но определено не ми трябваха повече подробности за момента. Ума ми щеше да избухне. Погледнах баща ми укорително и поклатих глава.
    - Трябва да смениш името на титлата си.. От крал на подземното царство на крал на кашите, които мога да забъркам. - констатирах и най- накрая върнах погледа си на Ренесме. - Това е разговор за друг момент, сега пием за биещото ми сърце. - казах, усмихвайки се леко и й подадох чашата й, подтиквайки я да пие.
    Разговорите продължиха, а майка ми и сестра ми едва ме пускаха да мърдам някъде без тях. Накрая се навиха да си починат, а аз останах с баща ми в дневната.
    - Защо си изневерил на мама? - попитах директно, отпивайки отново от чашата си.
    Hades
    Hades


    Брой мнения : 35
    Join date : 30.03.2014

    Церемониалната зала Empty Re: Церемониалната зала

    Писане by Hades Пет Авг 28, 2015 12:08 am

    - Ако трябва да бъдем точни. - Намеси се Алас. - Неси е само човек след като предаде всичките си сили на Азазел. Сега само той е вещера. Последния от клана си ако не се лъжа.
    Разговорите поеха в друга посока. Ангела отказваше да дава на Ренесме да пие, затова я отведе на някъде, а съвсем скоро всички се разотидоха оставяйки ме сам с Бела. Въпроса й не ме изненада. Поех си дълбоко въздух. Това щеше да е трудно за казване.
    - Случи се преди повече от две хиляди години. С майка ти имахме един от онези периоди на непрекъсната кавга, затова и аз не гледах да се задържам много вкъщи. Ходех да пия в един от човешките барове по земята. Изтрезнявах по някое време след като ме изхвърлят в кочината на прасетата. Една вечер Персефона дойде при мен. Каза че и е омръзнал да бъдем разделени, че иска да си дойда вкъщи. От толкова време копнеех за нея, че не исках да губя време дори в телепортация. Цялата ми концентрация беше в това... - Прочистих гърлото си - разбрах че е било измама, но едва на следващата сутрин когато се прибрах и майка ти се държеше все така. Върнах се в кръчмата и дадох описанието на майка ти. Човека който работеше там заяви, че съм бил прекалено пиян и дори съм халюцинирал. Жената с която съм била била местна вещица. Започнах да ги издирвам. Научих за поверието което гласи, че моите гени заедно с една от техния вид ще създадат близнаци, които да затрият боговете... Така и стана, не можах да ги открия, вещите ги криеха добре. За пръв път ги видях пред двореца на Арес, след като единствения ми син беше забил камата си в сърцето на първородната ми дъщеря...
    Завърших разказа си, като през цялото време внимавах да не я поглеждам. Не можех да срещна презрението в очите й.
    - Не трябваше да го крия, но не исках да загубя това, което всъщност загубих премълчавайки истината...
    Bellatrix
    Bellatrix
    Hellish creatures
    Hellish creatures


    Брой мнения : 115
    Join date : 12.02.2013

    Церемониалната зала Empty Re: Церемониалната зала

    Писане by Bellatrix Пет Авг 28, 2015 12:36 am

    Проклятия, предсказания, пророчества.. странно беше, че ние бяхме богове и все пак някой ни дърпаше конците. Нямахме много свободна воля и не можехме да се противопоставяме на обстоятелствата. Единственото, което можехме да направим е да извъртаме обстоятелствата така, че да извлечем някаква полза и.. ами да не умираме. Или поне не завинаги.
    - Разбирам. – казах, кимайки умислено, след което отпих отново от чашата си и се загледах в него – Казваш, че не си могъл да ги намериш? Къде са били? Кой ги е гледал? Това са две хиляди години.. Не вярвам просто да са им дали оръжие и да са им казали „убийте ги”. – знаех, че поредицата от въпроси щеше да обърка баща ми, но в момента наистина не исках да се сърдя нито на него нито на който и да е друг. Това преживяване ме накара да се замисля, че дори да си безсмъртен животът ти може да е ад. Трябва да се наслаждаваш на малките неща, а факта, че имахме още един брат и една сестра.. можеше да бъде нещо хубаво, ако нямаха толкова грехове.. но кой нямаше? Нима аз трябваше да ги съдя ? Аз, която съм отнемала толкова животи и съм оставяла реки от кръв след себе си..
    Hades
    Hades


    Брой мнения : 35
    Join date : 30.03.2014

    Церемониалната зала Empty Re: Церемониалната зала

    Писане by Hades Пет Авг 28, 2015 12:50 am

    Честно казано, аз не знаех много за тях. Когато намерех някоя вещица от техния клан се опитвах да я разпитам, по някакъв начин да извлека информация, но беше без успех единственото което знаех за тях го пишеше в гримоарите.
    - Знам, че обучението им е траело едва до двадесет годишна възраст. Тогава да убили мака си и доста други вещици от клана и са избягали. Криели са се от всеки, постоянно са се местели. Тези двадесет години които са прекарали в пълна изолация и мъчения достойни за пъкала са ги побъркали, особено Азазел. До такава степен им бяха промили мозъка, че дори когато разбра, че си му сестра, каза, че съжалява, че не е убил и Сия. - Поклатих глава. - Те сами са се крили, от Психея разбрахме, че вярва само на Ренесме и станахме свидетели на какво е способен за нея. Тръгнали са едва когато са успели да се сдобият с оръжието и кошутата, за това им е отнело толкова време.
    Бях се обърнал към дъщеря си докато обяснявах всичко. Това обаче ме връщаше към спомените назад във времето, не беше от най приятните усещания, за нея сигурно също.
    - Сега са по добре. Не помнят нищо от това, Алас изтри паметта им.

    Sponsored content


    Церемониалната зала Empty Re: Церемониалната зала

    Писане by Sponsored content


      В момента е: Пон Май 20, 2024 2:43 am