Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вход

Забравих си паролата!

Latest topics

» Renesmee's diary... or Lilith's
Shoot to thrill, Play to kill EmptyНед Май 09, 2021 10:27 am by Renesmee

» Chriatopher's house
Shoot to thrill, Play to kill EmptyЧет Май 06, 2021 8:19 pm by Christopher*

» blq
Shoot to thrill, Play to kill EmptyВто Фев 06, 2018 4:33 pm by Amara*

» Flood bitchez
Shoot to thrill, Play to kill EmptyПет Яну 26, 2018 8:11 pm by Amara*

» Beach Bar Bora Bora
Shoot to thrill, Play to kill EmptyВто Мар 15, 2016 9:45 pm by Christopher*

» Phobos' bedroom
Shoot to thrill, Play to kill EmptyЧет Мар 03, 2016 10:52 pm by Phobos

» Спалнята на Фобос и Бела
Shoot to thrill, Play to kill EmptyЧет Мар 03, 2016 5:25 pm by Phobos

» Спалнята на Алас и Евелин
Shoot to thrill, Play to kill EmptyСря Яну 20, 2016 10:28 pm by Christopher*

» Стаята на Кристофър и Ренесме
Shoot to thrill, Play to kill EmptyПон Яну 18, 2016 3:48 am by Bellatrix

Часовник


2 posters

    Shoot to thrill, Play to kill

    Йън Сандърс
    Йън Сандърс
    Hellish creatures
    Hellish creatures


    Брой мнения : 145
    Join date : 06.04.2014
    Age : 34
    Местожителство : Venus

    Shoot to thrill, Play to kill Empty Shoot to thrill, Play to kill

    Писане by Йън Сандърс Пон Апр 07, 2014 8:08 pm

    Изскърцах със зъби. Сърцето ми млатеше като побъркано, имах чувството, че през целия ми организъм пробягват тонове адреналин, като в действителност не беше вярно. Музиката ме вадеше от равновесие, кожата ми се беше наежила от вибрациите. Не можех да понеса повече, слухът ми агонизираше. Затръшнах кожената врата на частната си стая в клуб "Домино" и изръмжах. Идеята да имам светски забавения беше едно от онези страхотни начинания за сливане с човешката раса, която ми бяха пробутали още в началото. Беше просто... ами, не беше кой знае колко зле, ако си чуваш нормално, но ако можеш да чуеш собственото си сърце, при това почти без усилия, всичко над определена честота ти бърка право в психическото отклонение. 
    Седнах на мястото си и погледнах часовника. Малко, притъмнено помещение, с масивна ламперия, тапицирани в кожа и сатен стени. Приличаше на смес от офис и частна стриптийз зала. С тази разлика, че вместо бюро имаше малка масичка, а вместо офис стол - тапициран диван. Всеки друг би идвал тук да си почива. Но аз не го правех за това. Аз работех тук. Защо? защото създавах образа на ексцентричен бизнесмен, борещ се със критическата и фукащ се до непознати висоти, прикривайки по този начин много от върколашките си навици. Никой не обръща внимание на човек, с вълчи навици, ако е седнал в притъмнена стая в скъпарско заведение.
    НО да не се отплесваме от темата. Моя милост днес имаше бойната задача да търси дизайнери. Вътрешен интериор, за да сме по-точни. И сега идваше моментът за среща номер 4 от тазвечерните интервюта
    Zooey Campbell
    Zooey Campbell
    Earthly creatures
    Earthly creatures


    Брой мнения : 192
    Join date : 27.03.2014

    Shoot to thrill, Play to kill Empty Re: Shoot to thrill, Play to kill

    Писане by Zooey Campbell Пон Апр 07, 2014 8:48 pm

    Зоуи въздъхна тежко, като за пореден път прегледа хвърчащите листи върху холната масичка, но все още не й изглеждаше идеално. За жалост нямаше време да прави повече промени, като просто събра всичко и започна да го подрежда в една дебела папка. От време на време мачкаше по някой друг лист, като просто го захвърляше на земята, докато не останаха само най-добрите й идеи. Не знаеше какво точно искаше човека, с който имаше интервю тази вечер, но тъй като тя не бе професионалист, трябваше да му покаже по някакъв начин, че е толкова заинтересована от работата, която се предлагаше, че никой друг не би я свършил по-добре. И все пак й се виждаше толкова трудно, тъй като се бе запознала не само работното място, а и със собственика, чрез няколко статии за него … не го описваха като най-приятния и лесен за впечатляване човек.
    Притесненията й обаче трябваше да си останат вкъщи, защото тази възможност не трябваше да се изтърве. Тъмнокосата беше направила всичко по силите си, като подготви груби идеи за клуба, формирани в доста скици и някоя друга компютърна графика, а за да подчертае вкуса си за стил, облече нещо ПО-ЕКСЦЕНТРИЧНО, което привличаше внимание на хората, но дали щеше да бъде одобрено … това бе въпроса за милион долара.
    Когато най-накрая стигна до заведението, остана доста изненадана, че щяха да проведат интервюто в работно време, но донякъде разбираше – дизайнера трябваше да е наясно не само с вкуса на собственика, а и с този на хората, които посещаваха мястото. Но това можеше да се остави за по-късно, тъй като точно в момента се опитваше да се успокои напълно, преди да влезе в кабинета на собственика. Последва охранителя, който я въведе в частната стаичка, като не отбягваше от окото, че дори и на високи токчета, тя изглеждаше все така малка и крехка до него.
    - Благодаря ви – усмихна му се чаровно, като изчака да затвори вратата, така че г-н Сандърс да я чува, без да й се налага да вика – Добър вечер. Аз съм Зоуи Кембъл и имам записано интервю с вас – каза толкова бързо тя, че не бе много сигурна, дали той я е разбрал и чак сега осъзна колко притеснена беше.
    Йън Сандърс
    Йън Сандърс
    Hellish creatures
    Hellish creatures


    Брой мнения : 145
    Join date : 06.04.2014
    Age : 34
    Местожителство : Venus

    Shoot to thrill, Play to kill Empty Re: Shoot to thrill, Play to kill

    Писане by Йън Сандърс Пон Апр 07, 2014 9:05 pm

    Забих свределополодобен поглед право в нея. Първото впечатление беше важно. А изглежда тя го умееше. Защото може би случайно, може би - не, не знам, но си беше придала приличен вид, който правеше впечатление без да плаши. Дизайнерите преди нея бяха значително по-различни, ексцентрични и доста налудничави. Което нараняваше естетическото ми чувство още от врата.
    - Добър вечер - отвърнах и кимнах вежливо, макар и малко свойски към едно дълбоко кресло в другия край на помещението. - И да, досетих се коя сте. I am smart that way.
    Повдигнах вежди и се наместих мързеливо в мястото си. Човекът беше впечатлен, да видим какво мисли сега животното. Поех дълбоко въздух през носа, поемайки колкото мога повече от уханието ѝ. Силната миризма, но само за мен самия, на парфюм от момини сълзи ме зарадва. Не знам защо. А другото, което ме връхлетя беше студената и металическа на вкус миризма на притеснение, граничещо със страх. Изглежда много държеше да не се провали в очите на потенциалния си шеф. Още една точка в нейна полза, като имам предвид кохортата от нахакани самодоволни кучета, която трябваше да търпя преди малко. 
    Zooey Campbell
    Zooey Campbell
    Earthly creatures
    Earthly creatures


    Брой мнения : 192
    Join date : 27.03.2014

    Shoot to thrill, Play to kill Empty Re: Shoot to thrill, Play to kill

    Писане by Zooey Campbell Пон Апр 07, 2014 9:35 pm

    Мъжът не изглеждаше, нито се държеше толкова страшно, колкото тя очакваше … може би имаше проблем с пресата, но не бе дошла да обсъждат това. Държеше се добре и тя беше доволна, затова послушно направи каквото й се каза, като се настани на креслото и започна да изважда различни неща от чантата си. Скъпоценната папка остана за най-накрая, тъй като първо реши да му покаже дипломата си, а след това и портфолиото, което бе направила през цялото си обучение, тъй като до сега не бе имала друга работа. Въпреки всичко имаше някои добри идеи, подбрани от нейните професори, така че да показват най-точно и ясно вижданията й.
    - Позволих си да посетя заведението ви снощи – започна тя с леко притеснение, докато той още разглеждаше скиците в портфолиото й, когато му подаде папката – Това са няколко идеи, които имах за мястото. Нямах много време, а и не знам какво точно искате, така че ако не ви харесат, мога да поработя над нещо друго.
    Осъзна, че прекали с оправданията, въпреки че самата тя бе доволна от себе си. Това определено не беше работа за една вечер, но ентусиазма й и желанието за се заеме с този проект си бяха казали думата. Сега оставаше само да се впечатли от поне едно от предложенията й, колкото да я насочи към това, което желаеше. С останалото щеше да се справи. Обичаше да изпълнява желанията на хората и щеше да направи клуба точно така, както го искаше, стига само да й дадеше тази възможност и да й позволеше да вникне в съзнанието му.
    Йън Сандърс
    Йън Сандърс
    Hellish creatures
    Hellish creatures


    Брой мнения : 145
    Join date : 06.04.2014
    Age : 34
    Местожителство : Venus

    Shoot to thrill, Play to kill Empty Re: Shoot to thrill, Play to kill

    Писане by Йън Сандърс Пон Апр 07, 2014 9:47 pm

    Налях чашата с пенлива течност от сериозния запас в барчето. Вдигнах за миг поглед и озадачено я изгледах. Май не беше сгряла. Но нищо, трябваше да внеса малко разяснения.
    - Първо... за да ми правите компания, госпожице Кембъл...
    Преди да успее да ме проследи, вече бях до мястото ѝ и ѝ подавах чашата. Прокашлях се леко, прочиствайки гърло и седнах непринудено на страничната облегалката на креслото ѝ.
    - Да изясним нещо. - подхванах, изтегляйки от масичката папката с чертежи и схеми, които бях получил по пощата, - За разлика от другите, които са се интересували от тях,аз не с задоволих само със вашето предложение. Става дума, че се наложи да бръкна тук и там и да науча повече за вас самата. Става дума за дизайна, който се направила за офис сграда, макар и само теоретично.
    Посочих в папката, навеждайки към нея.
    - Харесвам това. Не искам да променям нищо в клуба. Искам не това, което искам аз. Него мога да си го направя сам. 
    Почуках върху административния ѝ проект.
    - Искам да обзаведете корпоративна сграда, използвайки този проект. Става дума за 24 етажа, а в доклада ви са само 8. За това просто продължете тази брилянтна идея. 
    Zooey Campbell
    Zooey Campbell
    Earthly creatures
    Earthly creatures


    Брой мнения : 192
    Join date : 27.03.2014

    Shoot to thrill, Play to kill Empty Re: Shoot to thrill, Play to kill

    Писане by Zooey Campbell Пон Апр 07, 2014 10:12 pm

    Въпреки, че взе подадената й чаша, Зоуи не отпи нито глътка от нея. Не искаше да се излага, тъй като не беше голям пияч и веднага й повлияваше, макар че едва ли щеше да стане много зле от една чаша. Все пак я задържа в ръката си, по-късно може би щеше да отпие една глътка, колкото да не го обиди. Сега обаче вниманието й беше привлечено от нещо съвсем различно, което не очакваше, а на лицето й се изписа истинска изненада. Тя остави всичко на страна, като се притисна максимално в него, така че да види проекта си от близо и да се увери, че слуха й не я лъжеше. Не, той наистина държеше точно това, за което говореше и очевидно предложението му бе много по-голямо, отколкото тя очакваше.
    - Не е хубаво аз самата да ви отказвам от услугите си … но защо не наемете фирма? Някой с много опит, доказал се вече с големи проекти.
    Проекта беше наистина голям и тя в никакъв случай не можеше да твърди, че не го желаеше, но си беше честно и откровено момиче. Не разбираше защо умен мъж като него, истински бизнесмен, би възложил подобна задача на момиче като нея. Тя нямаше опит, търсеше нещо лесно, което хората биха възложили на начинаещ, като това да обзаведеш бар по вкуса на хората на твоята възраст. Да, донякъде се страхуваше, че нямаше да се справи добре, но щом беше харесал вече започната идея, може би самата тя се подценяваше. И все пак вече беше казала каквото мислеше, затова вдигна погледа си към него, чакайки някакъв отговор … дали нямаше да я кара да прави нещо незаконно и затова да желае някой, който не знае какво точно става.
    Йън Сандърс
    Йън Сандърс
    Hellish creatures
    Hellish creatures


    Брой мнения : 145
    Join date : 06.04.2014
    Age : 34
    Местожителство : Venus

    Shoot to thrill, Play to kill Empty Re: Shoot to thrill, Play to kill

    Писане by Йън Сандърс Пон Апр 07, 2014 10:23 pm

    Продължих да я гледам изпитателно, после се наведох леко напред:
    - Не си пиеш питието - подхвърлих ехидно и се изправих рязко. Отдалечих се и застанах на около два метра от нея, преди да се завъртя и да продължа:
    - Фирмата, сама по себе си, представлява купчина, сбирщина от некадърници, които печелят авторитет като се лепят един за друг. Като глутница. А моят офис няма да бъде обзавеждан от хиени. Тук сме с определена задача - искам ти да го направиш, защото виждам повече потенциал в една твоя курсова работа от преди години, от колкото в една сюрия шемети, дето не могат да различат мистрия от шпатула за торти. 
    Вдигнах предизвикателно пръст и я посочих с една унищожителна усмивка:
    - Сега ТИ си цялата нова фирма, която ще обзаведе моя офис. Ще ти осигуря всичко, ще те изградя и издигна до позицията, която заслужаваш.
    Zooey Campbell
    Zooey Campbell
    Earthly creatures
    Earthly creatures


    Брой мнения : 192
    Join date : 27.03.2014

    Shoot to thrill, Play to kill Empty Re: Shoot to thrill, Play to kill

    Писане by Zooey Campbell Вто Апр 08, 2014 5:14 pm

    Забележката му я накара да се поизчерви малко, затова се протегна виновно към масата, взимайки обратно чашата в ръцете си. Отпи една малка несигурна глътка, която обаче й хареса достатъчно, за да повтори действието с по-голямо количество. Шампанското бе толкова нежно и меко, погъделичка сетивата й, като най-накрая я накара да се отпусне и да осъзнае какво всъщност се случваше. Една искрена детска усмивка се изписа на красивото й лице, показвайки щастието, което най-накрая я завладява. А в светещите й от радост очи, се четеше огромна доза благодарност и уважение към мъжа срещу нея.
    - Аз – повтори сякаш на себе си, за да само увери, че всичко това беше истина – Ами … ще трябва да направим оглед на сградата, да намерим работници, да сключим няколко договора с различни фирми за мека мебел, осветителни тела, подова настилка …
    Говореше толкова бързо и развълнувано, че само за няколко секунди всичката кръв се покачи в главата й, като лицето й придоби доматено червен цвят. Сърцето й биеше толкова бързо, вълнението бе обзело цялото й тяло, като кожата на раменете и ръцете й видимо настръхна, но всичко това говорене я накара да се задъха и за малко дори да се задава. Гърлото й пресъхна бързо, затова тя отново надигна чашата, като жадно изпи голяма част от шампанското в нея, а после с пламнали бузи отново върна погледа си на Иън. За пореден път му се усмихна по онзи невинен начин, като предпочете да запази кратко мълчание и преди да го е побъркала с безспирните си тиради.
    Йън Сандърс
    Йън Сандърс
    Hellish creatures
    Hellish creatures


    Брой мнения : 145
    Join date : 06.04.2014
    Age : 34
    Местожителство : Venus

    Shoot to thrill, Play to kill Empty Re: Shoot to thrill, Play to kill

    Писане by Йън Сандърс Вто Апр 08, 2014 5:23 pm

    Силната миризма на адреналин нахлу в носа ми, не по-слаба от предишното притеснение. Въодушевлението ѝ беше почти заразително, карайки ме да се подсмихна с някакво неприятно самодоволство. Дори можех да чуя как сърцето ѝ препуска. Беше като да слушаш барабанчик, бавно, после бързо и после пак бавно.
    - Едно по едно - вдигнах ръка сериозно и вдигнах чашата си в импровизирана наздравица. - Първо искам да знам какво мислиш да направиш по отношение на цветовата гама. Имай предвид,ч е това е сериозна, административна сграда, както ти казах поне дестина пъти. Ако споменеш лилаво или розово, мога да те уволня още тази вечер и дори ще те таксувам за шампанското.
    Шегувах се, но ми харесваше да слушам сърцето ѝ да бие. Беше някак въодушевляващо и разгаряше непознато усещане в гърдите ми.
    Zooey Campbell
    Zooey Campbell
    Earthly creatures
    Earthly creatures


    Брой мнения : 192
    Join date : 27.03.2014

    Shoot to thrill, Play to kill Empty Re: Shoot to thrill, Play to kill

    Писане by Zooey Campbell Вто Апр 08, 2014 5:44 pm

    Да я таксува за шампанското? Съдейки по вкуса му, цената най-вероятно надхвърляше наема й, но вече много по-спокойна, просто се усмихна закачливо. Леда най-накрая беше разчупен, а сега оставаше и да дойдат на едно мнения. Ако очакваше от нея сива сграда с еднакви етажи, пълни с редици бюра и ръбести столове, то още сега можеше да се разделят, както самия той каза. Ако решеше, че стените ще са лилави, те щяха да бъдат такива и на него щеше да му хареса, защото това й беше работата – да впечатлява и да радва хората с добрия си вкус. Беше забравила колко добре се чувства, когато просто повярва в себе си и надигне малко самочувствието си, затова смело продължи напред.
    - А защо да не са лилави? – попита го тя съвсем сериозно, като не бе много сигурна, дали това в погледа му бе изненада или просто така й се стори – Нима желаете сграда, която да напомня потискаща болница? Защо си мислите, че детските градини са толкова шарени … има доста интересно и напълно логично обяснение – човек трябва да се чувства добре! Парите не са достатъчен стимул, г-н Сандърс. Най-добре работи не този, на който плащате най-много, а този който обича работата си, а не виждам как това е възможно, ако работната му атмосфера е потискаща. Да, разбира се че няма да превърна вашата бизнес сграда в детска градина, но със сигурност ще се ориентирам към меки и нежни цветове, които да придават усещане за уют и почивка, а това ще донесе спокойствие и да направи работата приятна за всички. Не знам с какво точно съм ви впечатлила, но щом съм го направила веднъж, позволете ми да опитам отново.
    Не помнеше кога последно беше звучала толкова убедително, но наистина искаше да направи нещата по свой вкус. Не можеше след толкова убеждения, че иска точно нея и нейните идеи, да й сложи някакви граници. Доверието беше най-важно.
    Йън Сандърс
    Йън Сандърс
    Hellish creatures
    Hellish creatures


    Брой мнения : 145
    Join date : 06.04.2014
    Age : 34
    Местожителство : Venus

    Shoot to thrill, Play to kill Empty Re: Shoot to thrill, Play to kill

    Писане by Йън Сандърс Вто Апр 08, 2014 5:52 pm

    Кимах спокойно и често, като потисках усмивката си. Момичето беше сериозно в своята работа, което заслужаваше уважение. И адмирации. А сигурно и по-хубаво вино, но не исках да я напивам. Поне не още, ако усещате на къде бия.
    - Както кажеш - вдигнах ръце, все едно се предавам, - Дал съм ти пълна свобода на действие. Просто розовото си плаче на подигравки, а трябва да призная, че някой от хората в борда на директорите ме мислят за пройдоха. Не, че не съм, но сега това не е причина да занемарявам състоянието на работната си квартира. Което ми напомня.
    Оставих чашата си на масата, все още изправен срещу нея и продължих сериозно:
    - Ако някой от колегите ми спомене фън шуй, ще му резна фън шуя и ще го метна на кучетата.
    Zooey Campbell
    Zooey Campbell
    Earthly creatures
    Earthly creatures


    Брой мнения : 192
    Join date : 27.03.2014

    Shoot to thrill, Play to kill Empty Re: Shoot to thrill, Play to kill

    Писане by Zooey Campbell Вто Апр 08, 2014 6:07 pm

    Не можеше да опише колко горда се беше със себе си, когато успя така бързо да го убеди в това, че тя разбира и ще стане както каже, но реши да не захваща темата за Фън Шуй. Тя не беше … как да го кажеш, сто процента вярваща, но леглото й бе сложено точно така, че да получава възможно най-много енергия през нощта, поне според тази наука. Но не държеше много на това, тъй като въпроса с тези неща беше съвсем различен – ако го приемаш, ако наистина го вярваш, ти сам зареждаш себе си с позитивни емоции и енергия, мислейки че всъщност всичко идва от някъде другаде.
    - Спокойно, единствената дума, която ще зачитам от сега нататък, е вашата – успокои го тя, с една чаровна усмивка, като най-накрая изпи шампанското си и остави празната чаша на масичката – Не мисля, че ще се наложи да стигаме до насилие – пошегува се, като предполагаше, че и той правеше това … не мислеше, че тази наука може да бъде толкова изнервяща за някой – Но както казахте, нека правим нещата едно по едно. За всичко това ще имаме време. Разбира се, както всеки друг човек на моето място, аз се интересувам от договора и възнаграждението.
    Не искаше да му нахалства, но това си беше важно нещо. За подобен проект, не очакваше да се стиска, а и не бе останала с такова впечатление за него, така че бе почти сигурна, че парите щяха да са много прилични, но договора … това беше нещо, което сериозно трябваше да се обсъди.
    Йън Сандърс
    Йън Сандърс
    Hellish creatures
    Hellish creatures


    Брой мнения : 145
    Join date : 06.04.2014
    Age : 34
    Местожителство : Venus

    Shoot to thrill, Play to kill Empty Re: Shoot to thrill, Play to kill

    Писане by Йън Сандърс Вто Апр 08, 2014 6:16 pm

    Кимнах и вдигнах пръст за да я ѝ дам знак, да изчака. След малко се върнах със малък куп документи, захванати с телбод. 
    - Не мисля, че е толкова голям проблем - обясних, докато ѝ го подавах и я наблюдавах изпитателно, докато тя прехвърляше страниците между пръстите си. - Поемам всички разходи, дори кафето и поничките. Имате право на пълна свобода в рамките на сградата и пространството на 500 метра около нея, ако желаете пристройки. Личен шофьор и квартира, до края на договора,  който, според вашия проект, се предполага да обхване цяла година. Здравни осигуровки, застраховки, болнични, отпуски, всичко като при редовен трудов договор, като се нагърбвам лично със задачата да ви осигуря квартира в близост до обекта. 
    Zooey Campbell
    Zooey Campbell
    Earthly creatures
    Earthly creatures


    Брой мнения : 192
    Join date : 27.03.2014

    Shoot to thrill, Play to kill Empty Re: Shoot to thrill, Play to kill

    Писане by Zooey Campbell Вто Апр 08, 2014 7:32 pm

    Ето на това се казваше организиран човек. Подобно на нея, той също се бе подготвил много добре. Вместо да изслушат желанията на другия, те бяха направили всичко възможно, за да предоставят всяко едно нещо, което другия би желал. За жалост Зоуи не успя да се справи, но в своя защита, бе останала с впечатлението, че щеше да работи върху заведението. Но това сега нямаше значение. Беше се справила достатъчно добре в университета, за да привлече вниманието му.
    - Изглежда ми … - замисли се за момент, търсейки правилните думи – най-добрата оферта, която бих могла да получа – каза доволно, като му се усмихна и сложи документите до празната чаша на масата – Ако нямате нищо против, ще ги взема с мен и след като ги прочета, ако всичко е както трябва, ще ви ги донеса подписани … да кажем утре?
    Не искаше да го обиди, но все пак не се познаваха и не можеше с лека ръка да подпише някакви си листи, които не бе имала време да прегледа. Не я интересуваха толкова нещата, които той й предлагаше, тъй като изброи почти всичко, което можеше да се желае за подобен договор, че дори и отгоре. Искаше да се запознае подробно със задълженията и ограниченията си. Не накрая да се окаже, че е направила нещо забранено или не е направила нещо задължително и … кой знае какво можеше да последва.
    Йън Сандърс
    Йън Сандърс
    Hellish creatures
    Hellish creatures


    Брой мнения : 145
    Join date : 06.04.2014
    Age : 34
    Местожителство : Venus

    Shoot to thrill, Play to kill Empty Re: Shoot to thrill, Play to kill

    Писане by Йън Сандърс Вто Апр 08, 2014 7:46 pm

    Разперих ръце и извих едната половина на лицето си към нея с лека усмивка:
    - Радвам се, че се съгласи на това. Все пак те наемам да направиш нещо, което абсолютно никой друг не може да направи. Аз имам проекта ти, но само ти знаеш как да го направиш така, че да изглежда както е в главата ти. 
    Станах и се върнах направо с бутилката. Вълкът в мен искаше да го пусна Но какво казваме на вълка, когато го хване шашавото - Не Днес. Налях си солидно количество в чашата и я треснах като мъжагата от рекламата на бирата Хайнекен. 
    - Прибери се и ги прочети внимателно. Не искам да има скрит покрито. Предпочитам да работя открит, защото това спестява усилия и усложнения. Освен това пести пари в някой кръгове. Да не отварям уста за положителния Ри Ар.
    Zooey Campbell
    Zooey Campbell
    Earthly creatures
    Earthly creatures


    Брой мнения : 192
    Join date : 27.03.2014

    Shoot to thrill, Play to kill Empty Re: Shoot to thrill, Play to kill

    Писане by Zooey Campbell Сря Апр 09, 2014 5:21 pm

    Зоуи подскочи леко, когато чашата бе тресната по масата, но после просто се подсмихна и го доизслуша. За сега бяха на едно мнение за много неща, така че всичко това можеше да бъде много по-приятно, отколкото бе очаквала. Не искаше да го притеснява допълнително, затова бързо прибра всичко в чантата си, изправи се и му подаде ръка. Стисна силно неговата, веднага щом я улови, като все пак човек може да си представи колко силно можеше да стисне едно така крехко момиче. Но това, което се забелязваше в този момент, беше удоволствие. Все още не можеше да се отърси от вълнението си, а този така уважителен жест сякаш приключи неофициално тяхната сделка.
    - Много ви благодаря за възможността – каза сериозно тя, опитвайки се да добие поне малко професионален вид – Ако за вас е удобно, ще дойда утре по това време.
    След като получи положителното кимване, Кембъл се отправи към вратата и още с отварянето видя охранителя, който я бе придружил до стаята. Малко се стресна, но не беше нито първия път за деня, нито последния. Човек да се чуди как това момиче живее и дали някой ден няма да умре от инфаркт, защото някой е направил по-рязко движение.
    Въпреки всичко успя да стигне до изхода, като си хвана едно такси и се запъти към дома. Не можеше да се сдържи, веднага отвори договора и започна да чете, като това продължи цяла вечер и въпреки, че не беше спала предната, за да направи планове за дискотеката, тази също не мигна, докато не стигна до последната страница, в чието дъно сложи подписа си и най-накрая си позволи да си почине.
    Йън Сандърс
    Йън Сандърс
    Hellish creatures
    Hellish creatures


    Брой мнения : 145
    Join date : 06.04.2014
    Age : 34
    Местожителство : Venus

    Shoot to thrill, Play to kill Empty Re: Shoot to thrill, Play to kill

    Писане by Йън Сандърс Сря Апр 09, 2014 5:39 pm

    Останал сам, можех да помисля на спокойствие. Дизайнерите имаха навика да ми лазят по нервите. Приемаха, че едва ли не, те са манна небесна за човека, и той не може да дори прозорците да си боядиса без експертното им мнение, къде точно да сложат четката или кой цвят ще отива най-много на очите на секретарката ви или на нейното куче, или въобще такива префърцунени шеметронщини, че на човек му идеше да скочи през масата и да ги захапе за гърлото. Буквално.
    НО ето ти една млада студентка, която ѝ даваш пълна свобода на действие и за разнообразие - тя не ти се качва на главата. Беше толкова странно, че чак беше шокиращо. Но и доста освежаващо. Налях си нова чаша и погледнах тъмната течност. Усмихнах се на себе си и загледан в лъскавата повърхност на уискито, защото маната му на виното, и си я представих как излиза. Походка като тази си струваше да пооскубеш някоя и друга опашка през любовния период.


    ***
    Около няколко дни по късно, се бях нацедил в един от онези костюми, дето някой изключително хомо-настроен дизайнер си беше оставил ръцете на него. Такива дрехи те карах непрекъснато да се чувстваш сякаш излагат задника и на показ, за погледите на околните, без да се съобразява с това, дали хората искат да виждат задника ти да наднича под късо съкенце или не. Оправих вратовръзката си и издърпах ръбовете на сакото, докато не го направих малко по-мъжествено на вид. 
    Вече от почти седмица, младата госпожица Кембъл работеше по проекта си. Беше истинско удоволствие да я гледаш. Винаги делова и едновременно с това, не се страхуваше да иде до помощника си в най-голямата мръсотия и да направи евтинките си обувки по-варосани от стената на къща от предградията. 
    Пристигнах именно в разгара на някакво голямо махане на стени и лицето ѝ грееше като фар от вратата. Стреснат аз се втренчих в детински ухиленото ѝ лице. Беше доста... ами не беше кой знае какво да си го кажем, просто се притеснявах да се приближа. Имах чувството, че ако се приближа, ще разваля магията за нея. Нека се порадва.
    Zooey Campbell
    Zooey Campbell
    Earthly creatures
    Earthly creatures


    Брой мнения : 192
    Join date : 27.03.2014

    Shoot to thrill, Play to kill Empty Re: Shoot to thrill, Play to kill

    Писане by Zooey Campbell Сря Апр 09, 2014 6:20 pm

    Беше минала едва една седмица от назначаването й, а прекрасната ни дизайнерка вече рушеше работното си място. Обичаше светлината, небето, природата и всичко друго, което тези малки прозорчета не позволяваха на работещите в сградата да видят. Не искаше да декорира затвор. Щеше да създаде нещо уникално, за което дори и да не се говореше, то поне щеше да радва много хора. Но въпреки всичко, преди всичко, тя желаеше да зарадва Иън. Самата тя беше толкова щастлива от случващото се, но ако работодателя й не останеше доволен, доста дълго щеше да й тежи.
    И за капак на всичко, Зоуи най-накрая се престраши да хване чука и да бутне нещо. Беше наистина смешна гледка, най-вече след като й дадоха онези огромни предпазни очила, които закриваха доста голяма част от красивото й лице. Но и беше забавно, гледайки я как се радваше, нищо че едва успя да вдигне чука, а последствията бяха още по-уникални. Тъй като захвата й не бе достатъчно силен, още щом докосна стената, той се отскубна от ръцете й и падна на пода. Предизвика уплаха в близко стоящите, но всички се засмяха накрая, когато тя демонстративно избяга, а точно в този момент видя Сандърс.
    Замръзна виновно, сякаш правеше нещо грешно. Всичките й убеждения, че човек работи по-добре, когато се чувства страхотно, просто се изпариха и тя бавно се приближи към него, очаквайки някаква критика. Все пак бе дошла да работи, не да се забавлява и да се лигави.
    - Добър ден – заговори го някак стреснато, като се опита да се усмихне широко, но притеснението й си личеше.
    Йън Сандърс
    Йън Сандърс
    Hellish creatures
    Hellish creatures


    Брой мнения : 145
    Join date : 06.04.2014
    Age : 34
    Местожителство : Venus

    Shoot to thrill, Play to kill Empty Re: Shoot to thrill, Play to kill

    Писане by Йън Сандърс Сря Апр 09, 2014 6:34 pm

    Приближих се с леко патешка походка, прескачайки няколко от разположените наоколо предмети. Не можеш просто да си хоцкаш като първия щурман наоколо и да се надяваш, че няма да настъпиш някоя мистрия и да ти отнесеш голямо петно мазилка на панталона. А тия панталони струваха повече от колкото можеше да заработи човек за един ден. Да ги питаш, защо ми купуват такива дрехи, като при пълнолуние щях да ги съсипя. 
    Приближих се до нея и въпреки, че бях буквално задръстен от строителни миризми на бетон и прах, отново бях застигнат от сериозно количество Момини сълзи на парфюмче. 
    - Добър ден, мис Кембъл. - поздравих с малко несигурен глас, оглеждайки се наоколо, - Виждам, че не си губите времето. Имате намерение да направите стъклен таван ли? Ако съдя по парите за арматура, които вчера разписах...
    Zooey Campbell
    Zooey Campbell
    Earthly creatures
    Earthly creatures


    Брой мнения : 192
    Join date : 27.03.2014

    Shoot to thrill, Play to kill Empty Re: Shoot to thrill, Play to kill

    Писане by Zooey Campbell Сря Апр 09, 2014 7:22 pm

    Не можеше дори за момент да й даде възможността да го изненада. Не че й пречеше, все пак й беше шеф, трябваше да знае за какво плаща и какво се случва със собствеността му, но на моменти й се искаше да го изненада, да го шашне с крайния резултат. И все пак, щеше да има много възможности да го направи, една година не беше никак малко, а тя дори още не бе направила целия проект. Последната седмица й бе достатъчна, само за да направи груби чертежи и записки за един етаж, какво остава за останалите двадесет и три. Не беше никак лесно, когато знаеш, че трябва да осъществиш проекта си и то в някакъв срок, че и в същото време да си на работното място и да контролираш случващото се.
    - Нищо не ви отбягва – каза закачливо тя, като се усмихна широко – Мисля и да направим по-големи прозорците на източното изложение, тъй като това е най-доброто събуждане сутрин. Всеки е сърдит рано сутрин, най-вече ако не се е наспал и трябва да ходи на работата, така че малко повече слънце ще се отрази добре на хората и работната им дейност.
    Говореше доста уверено, вече имаше някаква визия за сградата като цяло, но ако се обърнеше внимание на малките детайли, съвсем лесно щеше да се забележи, как нервно кършеше пръстите на ръцете си. Извиваше ги до лека степен на болка, която притъпяваше притеснението в гласа й, но след като млъкна, то сякаш се засили, чакайки неговото одобрение. Щеше да е малко късно да отхвърли идеята й, тъй като стените на няколко етажа вече липсваха …
    Йън Сандърс
    Йън Сандърс
    Hellish creatures
    Hellish creatures


    Брой мнения : 145
    Join date : 06.04.2014
    Age : 34
    Местожителство : Venus

    Shoot to thrill, Play to kill Empty Re: Shoot to thrill, Play to kill

    Писане by Йън Сандърс Сря Апр 09, 2014 7:35 pm

    Замислено огледах помещението и се навъсих. Нещо не се вмъкваше. Погледнах я изпитателно и се замислих дали да не я поправя. Можех да направя някой корекции и тогава не издържах. 
    - Виж, не че нещо но.... хората тук работят на компютри. Сутрин ще ги разбужда слънцето, но трябва да се съобразяваш, че взирането в монитора е направило очите им твърде чувствителни. И че сигурно ще блести в самите монитори, което ще постигне точно обратния ефект. 
    Вдигнах ръка нагоре и после на ляво от нас и свалих слънчевите си очила с другата ръка:
    - Предлагам ти север-североизток. За да може слънцето да се измести на югоизток през горещите месеци и да влиза през прозорците през по-хладните, когато е и по-облачно. Или поне добави някакви щори или завеси. 
    Усещах неприятното чувство, че се налагам над нея. Бях я наел да върши работата си, както тя искаше, а сега налагах собствените си правила. Беше ми стар навик и ми беше адски трудно да се отърся от него, макар че ми костваше много усилия.
    Zooey Campbell
    Zooey Campbell
    Earthly creatures
    Earthly creatures


    Брой мнения : 192
    Join date : 27.03.2014

    Shoot to thrill, Play to kill Empty Re: Shoot to thrill, Play to kill

    Писане by Zooey Campbell Сря Апр 09, 2014 8:02 pm

    Стана й още по-неудобно, тъй като тя бе направила доста промени, без да го пита. Първите няколко дена го питаше за всяко нещо, оставаше само да иска мнението му, дали може да сложи контакт ето там, затова след като й каза да се стегне и да прави каквото сметне за добре, просто бе спряла да го занимава с глупостите си. Може би все пак трябваше да го пита за стените, както и за огромното разместване, което доведе до взимането на това решение, като сега просто не знаеше как да му го каже. Но вече нямаше на къде да ходи, затова се заогледа, а след като намери цилиндъра с чертежите си, го викна към една от по-усамотените зали, където имаше достатъчно чиста маса, на която можеше да му покаже всичко.
    - г-н Сандърс – започна нервно тя, докато подбираше правилния чертеж – Съжалявам, че не ви уведомих, но след като ми дадохте толкова голяма свобода, реших че едно леко разместване няма да е никак зле. Знам, че първоначалния ми проект, който бяхте харесали, беше малко по-различен и см наясно, че искате него, но той е от преди две години. Натрупах малко опит и виждането ми се промени. Имам много по-големи планове за тази сграда – това не го бяха обсъдили и някак си се притесняваше изключително много – Това е бизнес сграда, която може и ще бъде посещавана от чужди лица, затова голямата остъклена зала, няма да бъде пълна с компютри – започна тя, като му показа залата на чертежа, озаглавен „Етажи 1-5” – Реших, че е най-добре да я направим като салон-рецепция. Ето тук ще е секретарката или рецепционистката, както желаете я наречете, на целия етаж. Това местенце тук ще е за мека мебел, някоя друга масичка, където посетителите на сградата ще могат спокойно да си изчакат реда. Тук мисля да направя един малък участък с остъклена стена, по която ще тече вода. Представителния вид на вашата сграда е много важен и за мен и се надявам тази идея да ви допада. Затова искам от тази страна да влиза много светлина, така че дори и гостите да се чувстват завладени от обстановката. Както виждате, стъклената стена влиза и навътре, затова няма офисите да почват направо от нея. Ще вдигне една стена ето тук, като това ще се превърне в малка кухня, която е определена за абсолютно всеки етаж. Вътре, разбира се ще има най-нужното – кафе машина, хладилна витрина със студени напитки и евентуално храна, ако вие решите така. Това по принцип е чертежа само на първите пет етажа, тъй като за горните е предвидено по-голямо работно място, което ще е за сметка на рецепциите. Ще ги направим по-малки и все така приятни. Реших да преместя залите за работа от тази страна, тъй като както сам казахте, светлината пречи, а тя е много по-мека следобед, но въпреки всичко, на абсолютно всеки етаж, на всяка стена, ще има дълги до земята щори, нещо по-модерно, но онези които се прибират настрани като пердета. Не искам никъде да има разни тенекиено-подобни глупости. Знам, че промяната е коренна и не го обсъдих с вас, затова ако не ви допада, веднага спирам работниците и до няколко дена ще изградим на ново стените – завърши най-накрая Зоуи, като го погледна притеснено, но и доста сериозно.
    Йън Сандърс
    Йън Сандърс
    Hellish creatures
    Hellish creatures


    Брой мнения : 145
    Join date : 06.04.2014
    Age : 34
    Местожителство : Venus

    Shoot to thrill, Play to kill Empty Re: Shoot to thrill, Play to kill

    Писане by Йън Сандърс Сря Апр 09, 2014 8:12 pm

    Вдигнах ръце за да я спра. Нервността ѝ изнервяше вълка в мен, а докато него не можех да подтисна, можех поне нея да замълчи. 
    - Чакай, чакай, задръж пресите. - казах успокоително, - Да, разбирам, добре... идеята е хубава, просто не бях уведомен за нея. Съзнавам, че не може да тичаш при мен през пет минути и да ме питаш, може ли така и така, това и това. 
    Затворих очи и въздъхнах. Вече ми се пиеше, а беше едва десет и половина. Започваше да ми става лош навик. Може би щях да се пренеса в Русия, там никой не казва нищо ако си пил сутрин.
    - Виж, съгласен съм, но имай предвид, че очаквам тази сграда да е здрава. Имаме отлично осветление, заради прозорците, идеята ти е страхотна. Но имай предвид, че това е небостъргач. Вятърът е силен. А ти крепиш всичко на стъкло и стомана. Не казвам, че не искам да го видя, но не искам да видя някой да бъде обезглавен от парче стъкло. Предлагам друго. Добави тук...
    Проследих с пръста с една черта и издължих тавана.
    - Направи го заострен, като острие на меч. За да преминава вятъра през него. Сложи още стъкло облицовай здраво. После добави тук и тук колони. Едновременно ще се получи нео-класически стил и няма да получа скоростно отсичане на ухото. 
    Zooey Campbell
    Zooey Campbell
    Earthly creatures
    Earthly creatures


    Брой мнения : 192
    Join date : 27.03.2014

    Shoot to thrill, Play to kill Empty Re: Shoot to thrill, Play to kill

    Писане by Zooey Campbell Сря Апр 09, 2014 8:24 pm

    Изслуша го внимателно, като в крайна сметка бе напълно сигурна, че нямаше да има тези проблеми, за които той говореше, тъй като не смяташе да пести пари нито за материал, нито за работна ръка, но думата на клиента беше като заповед. Тя не беше там, за да прави някаква си сграда, а за да направи неговата сграда, затова не посмя нито за секунда да го прекъсне, като накрая дори кимна одобрително, съгласявайки се с него. Щом искаше това, щеше да го получи, а малко работа отгоре нямаше да спре нашето момиче.
    - Ще се заема още днес с чертежите предлагам след като ги направя, да се видим, за да ги одобрите – предложи тя, докато навиваше огромните листи на рола, така че да се поберат в цилиндъра – Знам, че сте зает човек, че тази сграда не е единствената ви собственост, нито аз съм единствената, която работи за вас, но няма как да направя вашата мечтана сграда, ако не знам какво искате. Искрено ви моля да намерите поне по час два пъти всяка седмица за мен. Аз ще подготвям всичко, което ми дойде на ум, за да ви питам на веднъж, като и същевременно ще ви държа в течение със случващото, така че да н ви се налага да идвате до тук. Не е нужно да е в работното време, както знаете в момента се занимавам само с вашия проект. Единственото, което искам, е да знам какво вие желаете и че аз го правя така, както ви харесва. Моята цел е да направя вашето виждане реалност.
    Йън Сандърс
    Йън Сандърс
    Hellish creatures
    Hellish creatures


    Брой мнения : 145
    Join date : 06.04.2014
    Age : 34
    Местожителство : Venus

    Shoot to thrill, Play to kill Empty Re: Shoot to thrill, Play to kill

    Писане by Йън Сандърс Сря Апр 09, 2014 8:33 pm

    Килнах глава на една страна и подхвърлих насмешливо:
    - Знам, че правиш всичко, както го искам. За това те наех. Ако исках надут перко, който ще ми направи дестина финтифлюшки и ще ме одере до шушка, щях да си взема такъв. Сега спокойно
    Сложих ръка на рамото ѝ и заговорих с помъркащ глас:
    - За сега мисля, че стига толкова. Ако прекаляваш с работата, ще имаме точно обратния ефект. А ние се борим срещу него. Сега искам да си починеш хубаво. Никакви чертежи до понеделник. Вместо това, ти предлагам... ако нямаш нищо против, тази вечер... да излезеш да удариш няколко питиета с мен и да потанцуваш. Не ме разбирай погрешно, не те глезя излишно, просто твоята работа изисква творчество, а артиста има нужда от повече неща, от купища мангизи за цимент. Не си ли съгласна?

    Sponsored content


    Shoot to thrill, Play to kill Empty Re: Shoot to thrill, Play to kill

    Писане by Sponsored content

      Similar topics

      -

      В момента е: Нед Май 19, 2024 10:27 pm